Coopi e-pood lõpetab mitmes suures piirkonnas klientide teenindamise

Alates 1. augustist lõpetab Coopi e-pood teenuse pakkumise Tallinnas, Harjumaal ja Pärnus, teenus jääb avatuks nii Saaremaal, Hiiumaal, Jõgeval kui ka Haapsalu, Kilingi-Nõmme ja Vändra piirkonnas. Ühtlasi sulgeb Coop e-poe komplekteerimiskeskuse Tallinna külje all Laagris ning jätkab teiste piirkondade teenindamist kohalikest kauplustest.

Coop hakkas e-poe teenust pakkuma 2016. aastal ja komplekteerimiskeskus avati 2019. aastal, kus veel töötab ligikaudu 50 inimest. Kõigi töötajatega arutatakse võimalust jätkata töötamist organisatsiooni teistes üksustes ning sobiva koha puudumisel kasutatakse viimase võimalusena koondamist.

Miks tegevus lõpetatakse?

Coop Eesti Keskühistu juhatuse esimehe Alo Ivaski sõnul on Coop kogukondlik organisatsioon ning sellest tulenevalt on ühistute eesmärk pakkuda kogukonnale olulisi teenuseid eelkõige oma tegutsemispiirkonnas.

“Meie jaoks on e-pood tavakaupluse lisateenus, mida oleme Tallinnas ja Harjumaal keskselt arendanud selleks, et meie piirkondlikud ühistud üle Eesti saaksid soovikorral hakata nende teadmise põhjal e-poe teenust pakkuma oma piirkonna inimestele.”

“Kuna e-poe teenuse osutamine on kallim, kui kliendid selle eest teenustasuna täna maksavad ning ühtegi kitsaskohta me samuti siinse piirkonna elanike jaoks e-poega ei lahenda, siis oleme otsustanud keskenduda rohkem piirkondlike kauplustevõrgustike arendamisele ja uute ehitamisele,“ lisas Ivask. 

Seni on eCoop kasutanud nii Darkstore’i kui ka kauplusepõhist lahendust kaupade komplekteerimiseks.

“Leidsime, et kauplustest komplekteerimine on efektiivsem ning võimaldab meie ühistutel teenust pakkuda oma piirkonna põhiselt,” lisas Ivask.

Nii jäävad Ivaski sõnul kauplusepõhiselt e-poe tellimusi komplekteerima Coopi ühistud nii Saaremaal, Hiiumaal, Jõgeval, Haapsalus, Kilingi-Nõmmel kui ka Vändras. Samuti teenindab Coop Saaremaa jätkuvalt Abruka ja Ruhnu saart. Coop Harju jätkab Tallinnas koostööd kullerfirmaga Wolt ning Coop Tartu kullerfirmaga Bolt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.