Uudis

Coopi poodides saab nüüd üle Eesti sularaha pangaarvele panna

Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Suvel käivitatud Coop Panga sularaha sissemakseteenus on laienenud üle Eesti ning nüüd saavad panga era- ja ärikliendid raha arvele panna nüüd kokku 302 Coopi kaupluse kassas.

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul kasutatakse sularaha sissemakse teenust kõige aktiivsemalt suuremates kauplustes, kus on ka suurem külastatavus.

“Keskmiselt pannakse kaupluste kassades korraga arvele 250 eurot. Kõige rohkem on sularaha sissemakseid kaupluste kassades kasutatud Harju, Järva ja Võru ühistute kauplustes ning Lasnamäe, Pärnu ja Võru Maksimarketis,” rääkis Kerem.

Coop Panga kliendid on pannud tänavu mais avatud sularaha sissemakseteenuse vahendusel kaupluste kassades kontodele kokku üle 2 miljoni euro. “Teenus on osutunud väga populaarseks. Ainuüksi Harju Tarbijate Ühistu kauplustes on sisse makstud kokku juba ligi miljon eurot,” ütles ta.

Sularaha sissemakse kaupluse kassas käib samamoodi nagu tavalises pangaautomaadis, kuid automaadi asemel võtab sularaha vastu kaupluse teenindaja. Klient sisestab kaardi ja PIN-koodi ise makseterminali, teenindaja ei võta kaarti enda kätte ega näe kontoseisu.

Teenust saavad kasutada ainult Coop Panga era- ja ärikliendid, sest sularaha kantakse kliendi Coop Pangas asuvale arvelduskontole. Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1000 eurot päevas ja 2000 eurot kuus.

Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga Rahn ja Rändrahn liitunud klientidele on teenus tasuta. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.