Uudis

Coopist saab sularaha võtta nüüd lihtsamalt ja rohkem

Foto: Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees/Scanpix

Edaspidi ei pea Coop Panga kliendid sularaha poest välja võtmiseks enam sooritama 1-eurost miinimumostu ning kõigi teiste pankade klientide jaoks ühtlustuvad teenustasud.

Coop Panga igapäevapanganduse juhi Teet Keremi sõnul sõltus varasem süsteem Mastercardi seatud reeglitest, millega kaasnes sularaha väljavõtmisel minimaalselt 1-eurone ostunõue.

Nüüd on Coop Pank välja töötanud ja järk-järgult Coopi kauplustes rakendamas lahendust, tänu millele ei pea nende panga kliendid enam sularaha väljavõtmiseks miinimumostu tegema ning ühe tehingu raames on võimalik võtta välja senise 100 eurot asemel 1000 eurot.

Sama uuenduse käigus on võimalik Coop Panga kliendil panna ka raha oma pangakontole.

Coop Eesti Keskühistu juhatuse liikme Paavo Truu sõnul on Coopi kaupluses võimalik sularaha välja võtta ka kõikide teise pankade klientidel, kelle pank seda on võimaldanud. “Kui seni on teenustasu sõltuvalt pangast erinenud, siis alates 1. septembrist hakkab neile kõigile kehtima ühtne teenustasu, milleks on 69 senti,” ütles Truu.

Kuna teiste pankade kaartidega sularaha väljastamine sõltub endiselt Mastercardi reeglitest, tuleb neil kauplusest sularaha väljavõtmiseks jätkuvalt sooritada minimaalselt 1-eurone ost.

Coop Pank alustas sularahateenuse pakkumist Coopi kauplustes 2018. aasta mais, millega on hiljem liitunud ka kõik teised suuremad pangad. Täpselt aasta hiljem, 2019. aasta mais loodi Coop Panga klientidele võimalus ka sularaha panga arvele sisse maksta.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.