Uudis

Danskel jälle mure: investorid tahavad uut sõltumatut uurimist

Danske Banki kasum kukkus eelmisel aastal pea 30%. (C )Foto: Scanpix

Rahapesu skandaali käes vaevleva Danske Banki investoreid esindav Deminor Recovery Services leiab, et panga enda poolt eelmisel suvel tellitud raport oli “äärmiselt kallutatud” ja ebapiisav, vahendab Financial Times.

Sellepärast esitati 18. märtsil toimuva aktsionäride üldkoosoleku päevakorda punkt uue sõltumatu uurimise läbiviimiseks. Nii loodetakse saada selgust skandaaliga seonduvast sisemisest kommunikatsioonist ja sellest, mis infot anti Taani ja Eesti finantsjärelevalvele.

“Usume, et investoreid on vähemalt 2014. aasta veebruarist saadik eksitatud,” kirjutab Deminor avalduses ning leiab, et investoritel on põhjendatud õigus nõuda hüvitist 2018. veebruarist alates toimunud aktsiahinna 40%-lise languse eest.

Samuti pole Deminor rahul sellega, et ükski tippjuht pole pidanud oma tegematajätmiste eest vastutama ning kelleltki pole palka tagasi küsitud. “Kes tippjuhtkonnast on oma töö tegemata jätnud? Siin peaks olema tagajärjed ka konkreetsetele inimestele, mitte ainult pangale, ” ütles Belgia nõustamisfirma partner.

Danskel on juba kaelas uurimised Eestis, Taanis, Inglismaal ja USAs. Lisaks nõuab läbi juristide õigust (ja raha) mitu investorite gruppi. Eelmisel aastal lakhus skandaali tõttu 1% jaeklientidest.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.