Uudis

E-maksuameti töö on häiritud, tänase tähtajaga deklaratsiooni ei pruugi saada esitada

Uus e-maksuamet peaks olema mugavam ja kiirem, aga täna on see hoopis maas.Valgamaalane/Scanpix

Lõunast saati on häiritud maksu- ja tolliameti (MTA) veebikeskkonda sisenemine, mis tähendab, et muuhulgas ei saa esitada ka deklaratsiooni, mille tähtaeg on täna.

“Kuigi iseteeninduskeskkonna töö toimib, siis on e-MTAsse sisenemisel ja deklaratsioonide esitamisel esinenud mõningaid häireid. Enam on see puudutanud tulu- ja sotsiaalmaksudeklaratsiooni (TSD) esitamist, mille tähtaeg on täna,” ütles ameti pressiesindaja Geeniusele.

Lõunase seisuga on ligikaudu 70 000 ehk kaks kolmandikku oodatavatest TSD-dest esitatud, kuid seoses tõrgete esinemisega suhtub amet pressiesindaja sõnul siiski mõistvalt, kui TSD seekord esitada hilinemisega. “Soovitame siiski võimalusel tasuda maksud internetipangas tänase päeva jooksul ning deklaratsiooni esitada hiljem järele,” rääkis ta.

Pressiesindaja kinnitas, et tõrked on seotud hiljutise e-MTA uuenduskuuriga, mille tõttu vajab keskkond veel jätkutöid püsiva töökindluse tagamiseks.

Täiendatud kell 16:52: maksuameti lehel on 2000 kasutajat ning deklaratsioone esitada saab. Kui see ebaõnnestub, on maksuamet mõistev.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.