Uudis

E-ostude sagenemine kasvatab pakiautomaatide võrku

Uuringud näitavad. et inimesed jäävad e-poodidele truuks ka pärast koroonapiiranguid.Foto: Shutterstock

Hüppeliselt kasvanud e-kaubanduse ja pakitarne maht lisas Smartpost Itella pakiautomaatide võrgustikku kümne kuuga 63 uut pakiautomaati. Nüüdseks on kokku 200 pakiautomaati 73-s erinevas linnas, külas ja alevis üle Eesti. 

„2020. aastal tekkis maailmas juurde  üle 15 miljoni uue e-ostleja, kuna tarbijad olid sunnitud leidma viise, kuidas ostlemist jätkata olukorras, mil poed koroonapandeemia tõttu suleti. Tervelt 70% uutest e-ostlejatest plaanivad e-poodide juurde jääda ka pärast piirangute lõppu, mis on märk sellest, et e-ostlemine on saanud igapäevaelu osaks,“ sõnas Itella Estonia pakiveo äriüksuse juht Rauno Parras.

Parras nentis, et e-kaubanduse hüppeline kasv on kiirendanud ka pakiautomaatide võrgustiku arendamist „Kindlasti kiirendas koroonapandeemia ka Smartpost Itella võrgustiku suurendamist, kuna nägime, kuidas kuust kuusse nõudlus pakiveoteenuse järele kasvas. Seda ka piirkondades, kus seni pakiautomaadid sootuks puudusid,“ rõõmustas Parras.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Ainuüksi viimase kümne kuuga paigaldas Smartpost Itella 63 uut pakiautomaati, kasvatades pakiautomaatide võrgustikku 30% võrra ning ulatudes nüüdseks 200 pakiautomaadini üle Eesti. „Tänaseks on Smartpost Itellal julgelt suurim pakiautomaatide võrgustik  Baltikumis ja Soomes kokku, lihtsustades seeläbi pakkide saatmist ja vastuvõtmist piiriüleselt. Lähiajal jätkame võrgustiku laiendamisega üle Eesti,“ kirjeldas Itella Estonia pakiveo äriüksuse juht.

Uued asukohad suurlinnadest eemal

Uute asukohtadena on pakiautomaadid paigaldatud piirkondadesse, kuhu pikisilmi Smartpost Itella pakiautomaati oodati – näiteks Viljandi Maksimarket, Mustla Konsum, Keila Jaama kaplus, Narva Fama Keskus ja Jõhvi Pargi Keskus. „Uute asukohtade valimisel võtame alati arvesse nii ettevõtte enda arenguplaane kui ka klientide tagasisidet ning nõudlust. Meie jaoks on oluline pakkuda teenust seal, kus asuvad Smartposti kliendid, tuues seeläbi teenust klientidele veelgi lähemale,“ lausus Itella Estonia pakiveo äriüksuse juht.

Ta lisas, et ettevõte on otsimas ka uusi viise, kuidas pakiautomaatide võrgustikku veelgi kasvatada.  

„Seni on Smartpost Itella kõik pakiautomaadid paigaldatud siseruumidesse ehk toidupoodidesse või kaubanduskeskustesse, et pakid oleksid kvaliteetselt hoiustatud. Väiksemates asulates napib sisetingimustes vaba ruumi, mistõttu töötasime välja Smartposti pakimajakese, kus pakiautomaadid on paigaldatud selleks kohaldatud klaasfassaadiga majakesse,“ selgitas Parras. See tähendab, et pakimajakesi on võimalik paigaldada sisuliselt ükskõik kuhu, kus on piisavat nõudlust pakiautomaadi järele.

Itella Estonia pakiveo äriüksuse juht rõhutas, et sisetingimustes pakkide hoiustamine on oluline ka suvisel perioodil, et kaitsta pakke päikesekiirguse eest. „Päikesekiirgus Eestis on suvel niivõrd tugev, et kuumendab lauspäikese käes olevaid pakiautomaate märkimisväärselt. Kõrgem temperatuur pakiautomaadi kappides võib aga kahjustada seal olevaid pakke, eelkõige näiteks kosmeetika- ja tehnikakaupu,“ nentis Parras.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.