Uudis

E-smaspäev: mida allahindlusi vaadates silmas pidada?

Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu VäätFoto: E-kaubanduse Liit

Kui üle maailma tuntud must reede jääb novembri viimasesse nädalasse, siis täna on Eestis E-smaspäev, mille raames saadab rekordarv Eesti veebipoode tarbijatele pakkumisi, mis kehtivad kuni südaööni. Kampaaniat tehakse kaks korda aastas: mais ja novembris.

Kampaaniat korraldab E-kaubanduse Liit selleks, et tutvustada e-poodide kasutajasõbralikke ning turvalisi lahendusi. Kliendile paistavad mõistagi rohkem silma allahindlused.

E-ostlemise osatähtsus on meie elus kasvanud mõne aasta jooksul hüppeliselt. Suuresti on selle põhjuseks pandeemia, kuid mitte ainult — veebipoodidest ostmine on üleüldiselt muutunud järjest mugavamaks. Septembris kasvas Eestis e-ostlemise käive aastaga 100 miljonit eurot.

Ostma ei meelitata ainult allahindlustega, vaid ka tasuta tarne ja loosiga

Allahindlustest osa saamiseks on vajalik eelregistreerimine www.esmaspäev.ee lehel. Pakkumiste valik on kirju, kuid tasub vaadata neid, kes teevad allahindlust kõikidele kaupadele oma poes, kes pakuvad lisaks soodustusele tasuta tarnet või kus on mõni kindel kallis tootekategooria alla hinnatud.

Populaarseteks on täna kujunenud apteekide e-poed. Apotheka e-poe tänases pakkumises on valik tooteid –50% ning kõigi ostjate vahel loositakse välja iPhone 13.

Väga häid pakkumisi tehakse näiteks raamatute kategoorias. Varraku e-poes on kogu valik 30% soodsam pluss tasuta saatmine, Apollo e-poes on allahindlus –25%.

Kõige rohkem ostetakse e-kauplustest mööblit, elektroonikat, tervise- ja spordikaupu ning mõistetavalt ka toitu.

Tänavuse E-smaspäeva lehelt jäävad selgelt silma tootekategooriad, mis inimestele kõige enam huvi pakuvad: loomatarbed, tervise-, ilu- ning ökotooted.

Kas on vaja allahindluse peale tormata?

Parima pakkumise mõistmiseks on tegelikult kasulik enne ostupäeva veidi eeltööd teha. Võrdlus allahindluse ja täishinnaga toote vahel julgustab meid küll ostma, kuid tihti mitte sellepärast, et toode on meie jaoks soodne, vaid sellepärast, et me ei tea, mis on toote tegelik väärtus.

Tasub mõelda, kas kulutama kutsuv asi ikka toob meie ellu väärtust juurde ja mis mugavusi meile pakub. Meeles tuleb pidada, et tegelikult me ei võida 30 protsenti summast, vaid siiski jällegi kulutame raha.

E-smaspäeva on korraldatud alates 2014. aastast ja seekord toimub neljateistkümnendat korda. Lisainfo ja registreerimine SIIN.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.