Uudis

E-smaspäev pani pakiautomaatide mahutavuse proovile: kas jõulukingid jõuavad õigeks ajaks kohale?

E-kaubandus on täies hoos ja pakiautomaadid on kaupa täis.Foto: Scanpix

Üks Geeniuse lugeja rääkis meile, et tema pakk ei ole tänaseni Omniva pakiautomaati jõudnud, kuigi kaup oli tellitud Tallinna piires eelmise nädala kolmapäeval. Üldjuhul lubatakse tarnet kolme päeva jooksul, kuid tema pakist pole märkigi.

Omniva vastas, et pakkide liikumine on küll suurenenud, kuid nemad tarneraskusi ei tähelda.

“Igas linnas on populaarsemad pakiautomaadid, kuid saame kinnitada, et pakiautomaatide tarne ei ole pikem kui kolm tööpäeva, olenemata linnast,” vastas meie päringule Omniva Eesti juht Kristi Unt.

Unt lisas, et Omniva koduturul ehk Baltikumis on pakkide tellimine 30 protsenti suurenenud, kuid kolmandatest riikidest tellimine ei ole eelmise aasta tasemele taastunud. Selle põhjuseks arvas ta olevat tänavu 1. juulil rakendunud käibemaksu muudatused. Ühtegi kindlat põhjust, miks pakivedu peaks praegu seisma, Unt välja ei osanud tuua.

DPD meeskond töötab täisvõimsusel

“E-smaspäev suurendas kaupade liikumise DPD pakiautomaatidesse kahekordseks ja mahu sajaprotsendiliseks. Järgmisel päeval ei piisanud ka käesoleval aastal paigaldatud 70 uuest ja 20 suuremaks tehtud automaadist,” kirjeldas DPD tegevjuht Remo Kirss eelmisel nädalal tekkinud olukorda. “Õnneks puudutas pakiautomaatide ülemaht vaid E-smaspäeva nädalat ja tänaseks on olukord tavapärasele pühade-eelsele novembri tasemele taastunud,” lisas Kirss.

DPD tunnistab, et osturalli mõjutas neid märkimisväärselt — pakiautomaatide täituvus jõudis ülempiirini. Järjekorrad olid kõige pikemad just seal, kus pole veel jõutud laiendusi teha ja pakiautomaate lisada. “Vaatamata pakkide rohkusest, toimetasime E-smaspäeva nädalal teele pandud pakid järgmiseks päevaks automaatidesse ligi 90-protsendiliselt.”

Pakiautomaate tuleb juurde

DPD valmistub selleks, et pakke saadetakse aina rohkem: praegu laiendatakse automaate 25 asukohas ning lisatakse eri piirkondadesse veel 20 automaati.

“Loomulikult ei ole automaatide lisamine ainus tegevus, mis toetab teenusetaseme hoidmist. Lisaks on käivitatud mitmeid pakiautomaatide täitmise ja tühjendamise ringe, vahepeal ootab kuller populaarsete automaatide juures kliente, et pakid ikkagi võimalikult kiirelt üle anda, korjame ja toimetame nädalavahetusel kaupa, et koormust esmaspäeva pealt vähendada,” rääkis Kirss.

Laiendamas on end ka Omniva. “Omniva plaan on laiendada pakiautomaadivõrgustikku detsembris üheteistkümnes maakonnas ja juurde tuleb üle 20 automaadi. Täpsed asukohad anname teada aegsasti,” rääkis Unt.

Tundub, et valmistuma peavad kõik

E-kaubandus on koroona mõjul teinud kasvus suure hüppe ning pakiautomaatide ja kullerteenuste äri õitseb. Tegelikult ei tea neist keegi, kas pakitarne ikka peab peagi saabuvale ostlemise tipphooajale vastu, sest inimeste tarbimine on ületanud juba kõik ootused ja raugemise märke ei ole.

Suure tõenäosusega peaksid kõik ostlejad jõuluostude tegemisel arvestama pikema tarneajaga ning võimalusel käima ise tellimustel järel. Samuti võib teenusepakkujalt uurida, millistes pakiautomaatides on koormus väiksem ja lootus pakk kiiremini kätte saada.

Aga kus on meie lugeja pakk, on praeguseni teadmata. Loodetavasti jõuab tellitud kaup ikka temani ja olukord laheneb kõigile osapooltele hästi.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.