Uudis

Ebatavaline võimalus: praegu saad investeerida Eestisse rajatavasse päikeseparki

Päikeseelektrijaam.Foto: Sunmill / Fundwise

Seni on Eesti päikeseenergiasse investeerimine olnud tavainvestorile küllaltki keeruline. Praegu on aga võimalik ühisrahastuse kaudu ühte seesugusesse projekti raha panna.

Nimelt arendab ettevõte nimega Sunmill Jõgevamaal Änkkülas päikeseparki, millel koguvõimsust 260 kilovatti. Firma teatel on sobiv maatükk välja valitud ning pargi rajamine kooskõlastatud nii valla kui ka Elektrileviga.

“Investeeringu täitudes saame alustada ehitustöödega paari nädala jooksul ning valmis päikesepargi vastu võtta veel enne aasta lõppu,” lubab Sunmill.

Ühisrahastuskampaanias on firma eesmärgiks seadnud 164 250 eurot. Sellest on 67 protsenti juba koos, minna on veel üheksa päeva. Kui teema huvi pakub, saab lähemalt lugeda kampaania kodulehelt.

Sunmill hindab pargi finantstootluseks üle 8 protsendi, aga seda pika aja peale. Investeeringu tasuvusaeg on 8,8 aastat. Kasum makstakse välja iga aasta veebruaris.

Sunmilli kaasasutaja Andrus Raudsepa sõnul näitab ühisrahastajate suur huvi päikeseparki investeerimise vastu, et üha suurem osa Eesti inimestest soovib kliimamuutustele vastu astumiseks ka ise midagi ette võtta.

“Eleringi sõnul rajatakse 2020. aastal rekordarv päikeseparke, kuid sellele vaatamata ei ole kõigil soovijatel olnud võimalik endal parki rajada, kuna puudub selleks sobilik pind või on elektrivõrku ühendamine olnud liiga kallis. Läbi Sunmilli on neil siiski võimalik päikeseenergiasse investeerida,” ütles Raudsep.

Sunmill hoolitseb päikesepargi rajamise ja ka hilisema haldamise eest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.