Uudis

Edukat Eesti idu pakutakse netifoorumis jupikaupa müügiks

Cleveron toodab lisaks pakirobotitele ka toiduroboteid. Möödunud aastast pakub ettevõte kodulinnas VIljandis ka e-toidupoe teenust platvormil Toidukas.Foto: Cleveron

Kui üldiselt on idufirmadesse investeerimine professionaalsete äriinglite pärusmaa, siis tänu Funderbeami laadsetele platvormidele on see muutunud võimalikuks laiemas ringis.

Nüüd on nutikad investorid asunud börsil noteerimata iduettevõtete osalustega kauplema LHV finantsportaali foorumis. Kui varem on seal müügiks pakutud elektrijalgrataste tootja Ampleri aktsiaid, siis viimastel kuudel on lahti läinud vilgas kauplemine Viljandi pakirobotite tootja Cleveroni aktsiatega.

Novembris pakkus üks kasutaja LHV foorumis müügiks 100 Cleveroni aktsiat, mis läksid kaubaks hinnaga 1300-1400 eurot aktsia kohta. Paarinädalase vahega leidsid ostja veel 70 aktsiat hinnavahemikus 1525-1550 eurot ja 50 aktsiat hinnaga 1425-1500 eurot.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Hetkel on käimas üks enampakkumine 10 aktsia müügiks, kus senised pakkumised on alanud oluliselt madalamalt hinnatasemelt alla 1000 euro aktsia kohta. Eeldatavasti on müüjateks Cleveroni töötajad, kes on aktsiad omandanud optsiooniprogrammi käigus.

Kõik pakkumised on foorumis avalikud; müüja poolt on kehtestatud aktsiate miinimumkogus tehingu kohta, pakkumise tõstmise samm ja tähtaeg. Tehingud viiakse lõpule makse vastu väärtpaberikorraldusega – nii ostja kui müüja esitavad pangale tehingukorralduse enda ja vastaspoole andmete, väärtpaberite hulga ja hinnaga, misjärel liiguvad aktsiad ja raha vastaspoole kontole.

Aktsiahind 1300-1550 eurot teeb ettevõtte valuatsiooniks 330-394 miljonit. Cleveroni 2018. aasta käive oli 47,7 miljonit ja kasum 7,6 miljonit eurot. 2019. aasta prognoositav käive ületab 70 miljonit eurot.

NB! Artikli autor on Cleveroni aktsionär.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.