Uudis

Eesti alkoholitootja investeerib aktsiisikärpe teadusesse ja kutsub teisi tootjaid seda järgima

Foto: Scanpix

Saaremaa joogitootja Lahhentagge OÜ asutajad otsustasid suunata alkoholiaktsiisi kärpimise summa Eesti teaduse toetamiseks ja kutsuvad teisi joogitootjaid järgima eeskuju.

“Aprillis avaldatud uuringu järgi kavatseb 41% Eesti toiduainetööstuse ettevõtetest kasvatada toodete lisandväärtust panustades arendustegevusse ja koostöösse. Võtmerollis on selle jaoks meie teadusasutused. Mis me siis teeme kui meil ei ole kellegiga koos seda arendustegevust läbi viia?” ütles ettevõtja ja Lahhentagge tegevjuht Maarit Pöör.

“Ma olen rõõmus, et saame toetada meie jaoks olulisi noori loodusteadlasi. See on minu jaoks tõeliselt südamelähedane teema,” ütles Pöör, kes hetkel sooritab oma teist magistrikraadi destilleerimises kaugõppes Heriot Watti ülikoolis Šotimaal.

Kõik Lahhentagge viis asutajat on õppinud välisülikoolides, enne Eestisse naasmist.

2019. aastal säästetud aktsiisid suunab Lahhentagge aasta lõpus Tamkivi Reaalteaduste Fondi, mille kaudu toetatakse Eesti noorte reaal- ja loodusteadlaste õpinguid ja teadustööd.

“Isegi väike-ettevõtte vaatevinklist tasub selline investeering Eestis tulevikku alati ära ja seega kutsun üles teisi joogitootjaid teaduse toetamises kaasa lööma,” ütles Lahhentagge asutaja Pöör.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.