Uudis

Eesti annetab ameeriklastele raha, et nad saaks maske ja isikukaitsevahendeid osta

Marylandi suurlinn Baltimore.Foto: Shutterstock

Valitsus otsustas tänasel istungil annetada USA Marylandi osariigile 110 000 eurot, et soetada koroona tõrjumiseks maske ja isikukaitsevahendeid.

Raha võetakse valitsuse reservist. See jõuab välisministeeriumile, kelle kaudu toetatakse Marylandi osariiki isikukaitsevahendite soetamise ja nende transpordiga.

Eesti ja Maryland on pikalt koostööd teinud, sõlmitud on ka koostööleping. Tihe suhtlus sai alguse 1990. aastate alguses sõjalisest koostööst.

Nimelt lates 1993. aastast on Maryland ja Eesti olnud USA Rahvuskaardi riikliku sõpruslinnade programmi partneriteks. Toona oli suiht ugevdada kontakte Ameerika Ühendriikide sõjaväeringkondade ja alles 1991. aastal Nõukogude Liidu lagunemise tagajärjel taasiseseisvunud Eesti sõjaväeringkondade vahel.

Selle partnerluse üha olulisemaks tsiviilelemendiks on sõpruslinnade programm. Praeguseks on sôpruslinnade suhted loodud kümne Marylandi ja Eesti linna vahel.

Aastate jooksul on koostöö aga kõvasti laienenud paljudesse valdkondadesse, näiteks haridus, küberruum, noortevahetused ja tervishoid.

Kui eelmisel aastal uus koostööleping Eesti ja Marylandi vahel sõlmiti, teatas välisministeerium, et Marylandiga aitab Eestit USAs tutvustada, muuhulgas on tihedad sidemed Marylandi osariigiga aidanud kaasa sellele, et Maryland on huvitatud Eesti e-lahenduste kogemustest õppimisest ning võimalusel nende kasutamisest. Maryland on ka Eesti firmadele hea sisenemisplatvorm USA turule.

Eesti inimestele võib Maryland olla tuttav näiteks krimisarjast “The Wire”, mis toimub ning on ka filmitud osariigi suurlinnas Baltimore’is. Osariigis tegutseb ka näiteks tuntud mängutootja Bethesda ning arvutimängus “Fallout 3” sai ringi joosta veidi ka Marylandi aladel.

Maryland pole ainus kant, mida valitsus täna toetada otsustas – valitsuse reservist eraldatakse välisministeeriumile veel 50 000 eurot, et toetada Kreeka Vabariiki Moria pagulaslaagri põlengu tagajärjel peavarjuta jäänud põgenike olukorra leevendamisel.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.