Uudis

Eesti autode-Airbnb suutis loetud päevadega koguda 100 000 eurot ja sihib Soome turgu

Autolevis on praegu saada üle 1400 sõiduki.

Eesti autode-Airbnb Autolevi on asunud kaasama raha Funderbeami keskkonnas, eesmärgiga koguda kokku kuni 225 000 eurot.

Firma hakaks rahastus koguma loetud päevade eest, kuid juba praeguseks on kaasatud 98 000 eurot. Miinimumeesmärgiks oli koguda 75 000 eurot. Rahastusringi juhtinvestoriks on äriinglite võrgustiku EstBAN liige Kuido Lepik.

Autolevi asutaja Tauri Kärson selgitas Geeniusele, et firma autojagamise teenusel on viie tegevusaasta jooksul läinud üle firma endi ootustegi hästi.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

“Meie eesmärk oli kokku viia sõidukit kasutada soovivad inimesed ja autoomanikud, kes saavad oma autot välja rentides teenida kulude katmiseks lisaraha,” lausus ta.

Tänaseks on Autolevil üle 22 000 kasutaja ning üle 1400 sõiduki Eestis, Soomes ja Lätis. Eestis on autojagamine hoogsalt käima läinud. “Soome turg, mis on märgatavalt suurem, on aga meie jaoks veel paljuski kasutamata potentsiaal. Otsustasime raha kaasata, et tegevust kiiremini välisturgudel laiendada,” lausus ta.

“Kui seni oleme stabiilselt kasvatanud tegevusmahte 25 kuni 60 protsenti aastas, siis järjest suuremates riikides aktiivselt tegutsedes suudame veel rohkem.”

Korralik lisa senisele rahastusele

Autolevi turuväärtuseks hinnatakse praegu umbes 600 000 eurot ja ingelinvestoritelt on firma seni kaasanud 60 000 eurot. “Tollal olid investoriteks ettevõtjad Kuido Lepik, Andrus Valma ja Kaspar Hanni,” ütles Kärson. Nemad on nüüd ka teist korda investeerinud üleeile avatud Funderbeami investeerimiskampaania kaudu.

“Meile meeldib mõte sellest, et jagamismajanduse ettevõte kaasab raha ühisrahastusplatvormilt nagu on seda Funderbeam. Ootame huviga kampaania jätku, esimeste tundidega kogusime 54% rahastusest kokku,” lisas ta.

Suured plaanid Soomes

Kärson avaldas ka firma tulevikuplaane. “Esiteks on plaan laiendada tegevust Soomes. Üle lahe on tehtud ka mitmeid uuringuid, mis on näidanud, et soomlased on suhtuvad jagamismajandusse positiivselt ning seda on näidanud ka sealne Airbnb populaarsus,” lausus ta.

“Soome turg on ka juba oma mahult Eesti omast umbes neli korda suurem. Eestlased rendivad Autolevist auto, sest hinna-kvaliteedi suhe on turupõhiselt paigas  ja teenust on lihtne kasutada. Kõike saab teha internetis ja ei pea maksma tagatisraha nagu traditsioonilises autorendis,” lisas Kärson.

“Soomlaste jaoks on vaat et isegi tugevam argument keskkonnasääst, mille autojagamine suudab tuua. Mida rohkem kasutame ja jagame olemasolevaid sõidukeid, seda vähem on saastet, liiklusummikuid ja pidevaid parkimisprobleeme.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.