Uudis

Eesti e-poodlemise aktiivsus jääb Euroopa keskmisele alla

Illustratiivne foto Amazoni kaubast.Foto: Siim Männik/Geenius

Kulleri- ja logistikaettevõtte DPD tellitud üle-euroopalisest uuringust selgub, et Eestis tehakse kõikidest füüsiliste kaupade ostudest 8,2 protsenti läbi interneti ning jääb sellega alla Euroopa keskmisele.

Kolmandat aastat teostatud DPD üle-euroopalise uuringu järgi on Eestis kogu füüsiliste kaupade turust netiostude osakaal 8,2 protsenti, mis on küll aastaga tõusnud 0,6 protsendipunkti võrra, kuid jääb siiski alla Euroopa keskmisele, mis tõusis aastaga 11,3 protsendilt 11,5 protsendini, teatas logistikafirma.

“E-ostlemine kasvab meil küll hoogsalt, aga siiski näitab uuring, et Eesti on näiteks regulaarsete e-ostlejate osas ehk vähemalt korra kuus ühe e-ostu tegevate inimeste hulga poolest veel täiesti viimasel kohal,” ütles DPD Eesti e-kaubanduse ärisuuna juht Margot Posti.

DPD uuringu põhjal on kõige aktiivsemad e-ostlejad Inglismaal, kus internetiostude osakaal on ligi 14 protsenti kõikidest füüsilistest kaupadest ning regulaarseid netist oste tegevaid inimesi on 69 protsenti kõikidest interneti püsikasutajatest.

“Kui keskmiselt teeb üks e-ostleja Inglismaal aastas kokku 11,8 ostu, siis Eestis jääb see number 1,9 ostu juurde. Samas on pidev areng olemas, sest veel aasta tagasi oli see number 1,7,” märkis Posti ning lisas, et Lätis ja Leedus on vastavad näitajad 2,8 ning 4,7.

Enim ostavad eestlased internetist ilu- ja tervisetooteid, mida osteti 40 protsendil juhtudel. Järgnevad tehnika- ja elektroonikatooted 37 protsendiga ning riided 34 protsendiga.

DPD grupi e-poodlemise baromeetri raporti koostas uuringufirma Kantar TNS. Anonüümsed intervjuud viidi läbi 24 328 osalejaga 21 Euroopa riigis, sealhulgas Eestis. Valimisse kuulusid alates 18-aastased inimesed, kes eelmisel aastal olid teinud vähemalt ühe füüsilise eseme ostu veebis.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.