Uudis

Eesti Energia võttis kriitikat kuulda, viiekordne hinnatõus jääb ära

Foto: Shutterstock

Rahageenius kirjutas eile Eesti Energia plaanist tõsta tuhandetel klientidel elektri tagasiostu marginaali pea viiekordselt. Elektrimüüja käitumine pälvis päikeseparkide omanike seas tulist kriitikat. Sellest lähtuvalt teatas Eesti Energia klienditeenuste valdkonna eest vastutav juhatuse liige Agnes Roos värskelt, et ettevõte jätab hinnatõusu üldse ära.

Eesti Energia pressiesindaja kinnitusel ei lükata hinnatõusu edasi esialgu kavandatud märtsis asemel aprilli vaid jääb üldse ära. Eesti Energia klienditeenuste valdkonna eest vastutav juhatuse liikme Agnes Roosi sõnul saavad nad klientide tagasisidest aru, et sellised muudatused vajavad rohkem aega ja selgitust.

“Praeguses majandusolukorras ja kõrge energiahinna ajastul on igasugune elektriga seotud muudatus väga tundlik teema ning vajab põhjalikku selgitustööd. Tunnistan, et mina ja minu tiim oleme muudatuse olemusest kliente ette informeerinud liiga vähe ja seetõttu pidasime õigeks astuda samm tagasi,” ütles Roos. 

“Meie väiketootjatest kliendid, kes on ühtlasi rohepöörde eestvedajad, väärivad läbipaistvat ja hoolivat suhtlust,” sõnas Roos, kes rõhutas, et praegune klientide pahameel on mõistetav, ning vabandas tiimi nimel klientide ees.

“Võtame veelgi rohkem aega sügavamaks analüüsiks, klientidele taustateadmise loomiseks ja paremaks koostööks. Soovime taastuvenergia arengule Eestis hoogu anda ja kliente selles toetada, sealhulgas põhjaliku selgitustööga,” lisas ta.  

Kui 2020. aastal oli meie portfellis ligikaudu 1300 väiketootjat, siis möödunud aasta lõpuks oli neid üle 8000. 2022. aastal andsid Eesti Energia väiketootjad elektrivõrku 155 GWh elektrit, mille eest Eesti Energia on tasunud kokku 32,4 miljonit eurot.

“Mikrotootmine on muutunud arvestatavaks osaks elektritootmise turul. See, millisel turul toimisime kolm aastat tagasi ja millega seisame silmitsi täna, on kardinaalselt erinev. Suurim töö ja väljakutse on bilansienergia päev ette prognoosimine,” selgitas Roos.

Elektrimüüja ei ole pelgalt elektri vahendaja turu ja kliendi vahel nagu arvatakse. Elektrimüüjatel tuleb iga päev prognoosida ja osta järgmiseks päevaks elektribörsilt tunnipõhise täpsusega elektrienergiat oma klientide tarbimise ja tootmise katteks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.