Uudis

Eesti Energia langetas rohelise elektri hinna universaalteenusest soodsamaks, aga ennetähtaegsel loobumisel saad krõbeda trahvi

Eesti Energia tõi turule universaalteenusest soodsama fikseeritud paketi.Foto: Shutterstock

Täna teatas Eesti Energia, et langetab oma rohelise taastuvenergia elektripaketti hinda, mille tulemusena on see nüüd universaalteenusest soodsam. Konks seisneb aga selles, et hind fikseeritakse seitsmeks aastaks ja selle ennetähtaegsel lõpetamisel kaasneb korralik leppetrahv.

Eesti Energia Kindel Pluss elektri hind on nüüd 15,49 senti/kWh (koos käibemaksuga), mis on ligi 20 protsenti soodsam kui universaalteenuse 19,24 senti/kWh. Lisandub ka kuutasu 1,99 eurot.

Kindel Pluss pakett sõlmitakse 84 kuuks ehk seitsmeks aastaks. Eesti Energia teatas pressiteates, et lepingu ennetähtaegse lõpetamisega kaasneb tasu, kuid ei täpsustanud selle suurust. Samuti ei leia numbreid Eesti Energia avalehe pakettide vaatest.

Tasu suuruse leiab alles lepingut sõlmima minnes Eesti Energia iseteenindusest. Selgub, et Eesti Energia arvutab tasu suurust prognoositava tarbimise järgi, ehk mida suurem su elektritarbimine tuleb, seda rohkem pead katkestamistrahvi maksma. Summad on järgmised:

Katkestamise tasu hakkab alates lepingu sõlmimisest koefitsendi võrra vähenema. See tähendab, et kui su prognoositav tarbimine on aastas 4000 kWh, siis algab summa 672 eurost ja väheneb 8 eurot kuus. Kui oled näiteks kasutanud paketti kolm aastat, siis on katkestamistrahv 627-288=339 eurot.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.