Uudis

Eesti Energia müüb kahes biogaasijaamas osaluse Pandile ja Hanschmidtile

Osaluse kahes biogaasijaamas ostab ära Ain Hanschmidti juhitud Infortar.Foto: Scanpix

Riiklik energiafirma müüb maha firma, mis on Vinni ja Oisu biogaasi, soojuse ja elektri koostootmisjaamasid opereerivate ettevõtete vähemusosanik – enamusosalus mõlemas firmas kuulub kohalikele põllumajandusettevõtetele.

Ostja on Enn Pandi, Ain Hanschmidti ja Kalev Järvelille investeerimisfirmale Infortar, mille tuntuim vara on suurosalus Tallinkis, ent ettevõttele kuulub ka Eesti Gaas.

Täpsemini läheb müügiks firma 4E Biofond, milles sai Eesti Energiale kuuluv Enefit Green 69,88% osaluse eelmise aasta novembris, kui ostis taastuvenergiaettevõtte Nelja Energia. Kõrvuti Eesti Energiaga müüb oma osaluse maha ka Põhjala investeerimisfond NEFCO.

Müügiplaan juba pikalt

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas ütles, et ettevõttel oli plaan 4E Biofondi osaluse müügiks juba Nelja Energia omandamise hetkel. “Meie soov on hoida fookust Enefit Greeni põhilistel ärisuundadel, milleks on taastuvenergia tootmine tuulest, päikesest, biomassist ja segaolmejäätmetest,” rääkis ta.

Infortari juhatuse esimehe Ain Hanschmidti sõnul huvitub Infortar eelkõige innovatsioonist ja keskkonnahoiust. “Laevad, maagaas, LNG, maavarad ning nüüd ka biogaasi tehased – kõik need kasutavad kõrgtehnoloogiat ning üheks selle tulemuseks on puhtam keskkond ja parem elukvaliteet,” rääkis ta.

Vinni ja Oisu biogaasi koostootmisjaamad valmisid 2013. aastal ning nende ehitust toetas Euroopa Regionaalarengu Fond. Jaamade aastane elektritootmise kogumaht on ligikaudu 16 GWh.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.