Uudis

Eesti Energia prohmakas jaanuarikuu arvete väljastamisel teeb veebruarikuu arved selle võrra suuremaks

Õnneks peaks jääma tehnilise vea tõttu tekkinud viga 10 euro piiresse.Foto: Canva

Eesti Energia saatis välja pressiteate, kus palub vabandust nende klientide ees, kes said jaanuarikuu eest arve, millel oli riigipoolne energiahüvitis maha arvatud kaks korda. Ettevõte parandab arvutusvea järgmise arve väljastamisel, mis tähendab, et klientidele laekub veebruaris selle vea võrra suurem arve.

„Selgitame veel välja juhtunu detaile, ent hetkel oleme tuvastanud, et mõningate klientide jaanuarikuu arvetel on riigipoolne elektrienergia hüvitis maha lahutatud kaks korda: nii käibemaksuta summalt kui ka käibemaksuga summast. Elektrimüüjatele jäi paraku hinnalae hüvitise arvele kuvamiseks vajalikeks IT-arenduseks ülilühike ajaraam, mis ei võimaldanud piisaval määral arveldust eelnevalt testida ja kontrollida,“ selgitas juhtunud viga Eesti Energia juhatuse liige Agnes Roos.

Roos palub klientide ees vabandust ja rõhutab, et kliendid siiski midagi tegema ei pea ja Eesti Energiaga ühendust võtma ei pea.

„Veast tulenevalt maksavad osad kliendid seega jaanuarikuu eest vähem kui peaks. Palume kõikidel klientidel neile hetkel väljastatud arve tasuda,” selgitas Roos. Veast puudutatud kliendid tuvastatakse lähiajal ning kõik arved saavad korrigeeritud märtsikuu alguseks. “Korrektuur jääb 10 euro piirimaile, ega too kaasa suuri lisakulusi,” lubas Roos.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.