Uudis

Eesti Energia teeb kasumirekordeid, energiahindade langusesse ei usuta

Energiahindade langust harjumuspärasele tasemele ei ole lootaFoto: Marie Viiol

Eile öösel olid energiahinnad kõrgemad kui ei kunagi varem. Kõrgete hindade toel on Eesti Energia purustanud mitmeid müügirekordeid, mida näitab ka eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 52 protsenti suurenenud müügitulu.

Kolmas kvartal oli Eesti energiale edukas igas finantsilises mõttes. 8 miljoni euro suurune kahjum keerati 16,9 miljoni suuruseks puhaskasumiks ja kulumieelne ärikasum (EBITDA) suurenes aastaga 48 protsenti 66 miljoni euroni.

Viimase üheksa kuu lõikes on ettevõte teeninud 829 miljonit eurot müügitulu (+42%), 179 miljonit EBITDA-d (+20%), investeerinud 146 miljonit eurot (+8%) ning teeninud 33 miljonit eurot puhaskasumit (eelmisel aastal oli kahjum 3 miljonit eurot).

Allikas: Eesti Energia

Energiahindade langemisse usku ei ole

Elektri turuhind on eelmise aastaga võrreldes kasvanud 2,6-kordselt. Kõrge elektrihinna taga on samuti kõrge maagaasi hind, rekordilised CO2 emissioonid ja tarbimise suurenemine. Tarbimine on kasvanud aastaga kuus protsenti.

Hea uudisena on üle poole Eesti Energia klientidest valinud fikseeritud elektripaketi, mis annab neile kaitse kõikuvate energiahindade vastu. Ka rohelise energia eelistamisel on pikaajaline ja jätkusuutlik mõju elektrihindadele.

Eesti Energia juhatuse liikme ja finantsdirektori Andri Avila sõnul pole näha, et energia hind turul taas langusesse läheks. Elektri tootmishind sõltub palju CO2 kvoodihindadest ja maagaasi hindadest, samuti ei näita majanduskasv raugemise märke. Üllatusfaktoriks on talv — millised on tänavu talveilmad, seda ennustada ei saa, aga need võivad hinna osas kaalukaussi kallutada emmas-kummas suunas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.