Uudis

Eesti Energia viiekordne hinnatõus pani kliente tarbijakaitsesse pöörduma

Foto: Konstantin Sednev / Postimees Grupp

Rahageenius kirjutas täna järjekordsest hinnatõusust, mis puudutab tuhandeid Eesti Energia kliente. Kuigi klientide jaoks võib tunduda kohati viiekordne hinnatõus üüratu on ametkonnad tõdenud, et juriidiliselt on kõik korrektne.

Samas möönab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA), et elektrimüüja andis klientidele uue hinnakirjaga harjumiseks liiga vähe aega. Artikli kirjutamise hetkeks oli hinnatõusust lähtuvalt teinud viis klienti tarbijkaitsele arupärimise.

Amet soovitab tutvuda teiste elektrimüüjate pakkumistega

TTJA sideosakonna jurist Kädi Streff ütles, et lepingut võib muuta või lepingu lõpetada lepingupoolte kokkuleppel või lepingus või seadusega ettenähtud muul alusel.

“Eesti Energia elektrienergia ostulepingu tingimuste kohaselt on mõlemal poolel õigus leping üles öelda teatades sellest teisele poolele kirjalikult ette 30 päeva. Eesti Energia 23. jaanuari kirja kohaselt lõpetatakse tagasiostuleping 28. veebruaril, seega on ameti esialgsel hinnangul lepingu ülesütlemise tähtaega järgitud,” tõi jurist välja.

Ühtlasi pidas ta oluliseks märkida, et tehti uus pakkumine, millega nõustumiseks on antud aega kuni 1. veebruarini.

“Seadusega ei ole reguleeritud, kui pika tähtaja peab pakkumusele nõustumiseks andma, kuid mööname, et selleks, et tarbijatel oleks piisavalt aega valikute tegemiseks, oleks olnud mõistlik anda pakkumusega nõustumiseks pikem tähtaeg,” sõnas ta.

Rahageeniuse tänases artiklis ütles Eesti Energia Eesti turu juht Dajana Tiitsaar, et saadavad klientidele peatselt uue kirja, milles toovad välja uue tähtaja – 14. veebruari.

TTJA jurist pööras tähelepanu tõsiasjale, et elektrienergiat müüakse ja ostetakse vabal turul ning õigusaktidega elektrihinda (v.a universaalteenus) ei reguleerita, sh hinnatõusu suurust.

“Soovitame tarbijatel tutvuda ka teiste elektrimüüjate pakkumistega, et teha nende põhjal enda jaoks parim valik,” lisas Streff.

Ametile on hetkeseisuga saabunud viis tarbija pöördumist.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.