Eesti Gaas tõstab septembrist tublisti hinda

Täiendatud Eesti Gaasi kommentaariga - mida hinnatõus peredele tähendab?

Gaas on kogu maailmas kõvasti kallimaks läinud.Foto: Shutterstock

Seoses gaasihinna hüppelise kallinemisega maailmaturul muudab Eesti Gaas alates 1. septembrist koduklientide gaasimüügi hinnakirja; hind kasvab keskmiselt 51 protsenti.

Maailmaturu gaasihind hakkas tõusma juba 2020. aastal, kuid sel aastal on kasv oluliselt kiirenenud ning alates kevadest on hind kahekordistunud. Hüppeline sisseostuhindade kasv paneb gaasimüügi hindu korrigeerima ka Eestis, teatas Eesti Gaas.

“Selle aasta juulis saavutas gaasi maailmaturu hind viimase kümnendi rekordtaseme. Oleme suutnud koduklientide müügihinna hoida stabiilse ja muutumatu viimased kolm aastat, kuid viimase poolaasta sisseostuhindade ligi 60-protsendiline tõus sunnib tegema korrektuure,” märkis Eesti Gaasi juhatuse liige Margus Kaasik.

“Uus hind sõltub kliendi tarbitavast gaasimahust ning lepingu tingimustest, kasv jääb keskmiselt ligi 51 protsendi juurde,” ütles Kaasik lisades, et ettevõte on valmis edaspidi hinda taas allapoole korrigeerima, kui nõudlus ja maailmaturu hinnatõus taandub.

Maailmaturu gaasi hinnatõusu põhjuseks, mis algas juba eelmisel aastal, on Eesti Gaasi juhatuse liikme sõnul koroonapandeemia haripunkti seljatamisest tingitud üleüldine kindlustunde suurenemine ja majanduse taastumine ning sellega seotud nõudluse kasv ja tooraine hinnatõus.

Uutest hindadest on Eesti Gaas oma kliente teavitanud ning muudatus jõustub selle aasta 1. septembrist.

Eesti Gaasi kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm ütles, et suurem osa majapidamisi kasutavad gaasi toidutegemiseks. “Nende kuukulu gaasile võiks kerkida 3,3 eurolt umbes 5 eurole,” lisas Tumm. 

Tummi sõnul sõltub maja küttekulu talvel hoone suurusest. “Tavasuurusega maja puhul võib 150 eurosest arvest saada 235 eurone, aga me loodame, et gaasi hind pöörab kütteperioodi ajaks uuesti langusesse,” ütles Tumm.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.