Uudis

Eesti idufirma tõi turule uudse finantsrakenduse, mis aitab rahaasjad kontrolli alla saada

Eesti idufirma tõi turule uudse finantsrakenduse MyFinancier, mis aitab hoida kontrolli all enda ja kogu leibkonna rahaasjad. Rakendus võimaldab saada kiirelt ja turvaliselt ülevaate finantsseisust, varadest, tuludest ja kuludest ning erinevates pankades tehtud tehingutest.

Rakenduse MyFinancier loojate sõnul omavad vaid vähesed eestlased oma rahaasjadest selget ülevaadet ning kindlat finantsplaani tuleviku kindlustamiseks. “Majandustõusu aastatel on paljude eestlaste toimetulek paranenud, kuid endiselt lähenevad vaid vähesed oma finantsasjadele teadlikult ning omavad oma finantsseisust selget ülevaadet,” sõnas üks MyFinancieri loojatest, finantsanalüüsi ja -nõustamise ekspert Kadri Mäsak.

Mäsaku sõnul ei ole Eestis isikliku finantsnõustaja teenuse kasutamine levinud ning seda saavad endale lubada vaid vähesed. Hiljutisest Arenguseire Keskuse tellimusel valminud MTÜ Rahatarkus läbiviidud uuringust selgus, et eestlased kipuvad rahaasjades olema liiga optimistlikud ja enesekindlad ning Eesti inimeste finantskäitumine on Euroopas keskmisest kehvem.

Eestlaste loodud rakendus MyFinancier jõudis turule augustis ning selle populaarsus kogub jõudsalt tuure. “Meie rakendus on nutika finantsisti asemik ja kõigile kättesaadav. MyFinancier aitab saada selget ülevaadet oma finantsasjadest ning teha oma tuleviku kindlustamiseks ratsionaalseid otsuseid. Rakendus on mänguline ja laia funktsionaalsusega – soovime tõestada, et finantsasjadega tegelemine on põnev, kaasahaarav ja jõukohane igaühele,” lisas Mäsak.

MyFinancier annab kasutajale üldpildi tema ja ka kogu leibkonna finantsseisust. Rakenduse abil saab oma tulud ja kulud liigitada ning saada neist jooksva ülevaate. Samuti võimaldab rakendus saada ülevaate nii enda kui ka leibkonna netovarast. Uudne rakendus lubab kasutajatel oma finantsseisu analüüsida ka siis, kui kasutaja või leibkonna liikmete kontod asuvad mitmes erinevas pangas. Kasutaja poolt internetipankadest rakendusse alla laetud andmed krüpteeritakse ning need ei ole kolmandatele isikutele, sh ka rakenduse loojatele kättesaadavad.

Rakenduse loojad on pikaajalise kogemusega hinnatud eksperdid – finantsanalüüsi ja -nõustamisteenuse valdkonnas Kadri Mäsak ning IT- valdkonnas Björn Dahl.

MyFinancier rakendus on esialgu saadaval beetaversioonina, võimaldades andmete importi CSV’de abil. Lähitulevikus on võimalik andmeid automaatselt importida läbi masinliidese otse pangast.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.