Eesti idufirma uudne seinakattematerjal võitis maineka disainiauhinna

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Uudse materjali nimi tuleneb sõnadest "grove" (salu) ja "veneer" (vineer).Foto: Groveneer

Eesti disainerite loodud naturaalpuidust seinakattematerjal Groveneer võitis rahvusvahelise Red Dot 2019 tootedisaini auhinna. Groveneer on ka sel aastal Eesti suurima äriideede konkursi Ajujaht TOP 10 meeskonna seas.

Ettevõtte iseliimuv naturaalsest väärispuidust seinakattematerjal valmis tootedisainer Mihkel Masso ja disainiekspert Karl Saluveeri ühistööna. Saluveeri sõnul hakati toodet arendama aasta tagasi ja hetkeks on seda paigaldatud juba ligi 500 ruutmeetrit.

Eestile oluline auhind

“Red Dot on Eesti disainile väga kaalukas võit. Ühtpidi näitab see auhind meie disaini professionaalsust ja kõrget kvaliteeti, teisalt on oluline kasutada ehituses puitu sellisel looduslikku materjali väärtustaval moel. Lisaks taastuvressursi esiletõstmisele vajab tähelepanu just toodete disain, sest hea toode sünnib heast disainist,” ütleb Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska. „Eriline on ka see, et Mihkel Massole on see juba teine Red Doti auhind,” lisas ta.

Nordrhein-Westfalen disainikeskus Saksamaal lõi Red Dot auhinna 1955. aastal. See on maailma prestiižsemaid disainiauhindu, mis on kujunenud tunnustatud kvaliteedimärgiks.

Auhinnaga tunnustatakse silmapaistvat tööstusdisaini ja tõstetakse esile kontseptsiooni välja töötanud disainimeeskonda. Konkursi kõrget taset ja tihedat sõela näitab seegi, et auhinnale esitati sel korral üle 5500 toote 55 riigist. Hinnatakse toote disaini, otstarbekust, uuenduslikkust, kvaliteeti, jätkusuutlikkust ja ergonoomikat. Kokku on Red Dot konkursil sel aastal üle 18 000 osaleja.

Lisaks tootedisainile antakse auhinda välja ka kommunikatsioonidisaini ja disainikontseptsiooni kategoorias. Eestlastest on varasemalt auhinna pälvinud Karl Annus ja Glens lugemisprillid (2017, Glens), Mihkel Masso ja elektrikeris Huum Drop (2015, Huum), Kaidi Ploomipuu ja newWeave vaip (2011, Narma), Julia Maria Künnap ja söögitool Mari (2010), Hannes Unt ja Restoran Kaerajaan (2008) ning Martin Pärn ja klap​plaud Martin (1998, Martela).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.