Uudis

Eesti inimesed on kriisi ajal tormanud netioksjonitel müüma-ostma, mahud on mitmekordistunud

OksjonFoto: Pixabay

Kui majanduses on praegu rasked ajad, siis oksjoniportaali Osta.ee äri lausa buumib – ühes päevas tehakse rohkem kui 70 000 euro eest oste.

Osta.ee on Eestis tegutsenud sisuliselt sama pikalt kui e-kaubandus siinmail üldse kestnud on. Portaalijuht Tarvo Teslon nentis, et oksjonikeskkonda on olukord mõjutanud väga palju – ja seda positiivses suunas.

“Kasv on olnud kiire. Sisuliselt ühe kuuga kasvas aktiivselt müüvate äriklientide arv 120 võrra 600 kliendini. Need 100 uut äriklienti täiendasid portaali kaubavalikut oluliselt,” rääkis Teslon.

Aprillis kasvasid müügimahud hüppeliselt, äriklientide ja e-poodide tulu suurenes lausa 155%, ehk kaks ja pool korda. 

Eraisikud müüvad üha rohkem

Kuigi äriklientide müüginumbrid on kasvanud väga kiirelt, on suurem osa müüjaid siiski eraisikud. Ning ka nende müügimahud on jõuliselt kasvanud – seda 30 protsenti, ületades 100 000 tehingut ühes kuus.

Riigisektor on ainus, kes lükkas varade oksjonite korraldamist edasi, aga nende aktiivsus taastus Tesloni sõnul aprilli teisest poolest. 

Aprillis tehti kokku üle 126 000 ostu, mille kogusumma ületas 2,3 miljonit eurot. Päevas tehakse keskmiselt 4200 ostu, umbes 76 000 euro eest.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.