Eesti inimesed on valmis haarama töökoha startupis, isegi kui palk on väike

Seadused ei tee takistust töö eest palka maksta tihemini kui korra kuus.Foto: Pixabay

Pea 3000 töötajat kaasanud uuringust selgus, et tervelt 71% eestimaalastest oleks valmis haarama madalapalgalise töökoha idufirmas lootusega, et äri ükskord õnnestub.

CVKeskuse korraldatud uuring näitas veel, et tervelt 84% Z-põlvkonna esindajaist ehk neist, kes on sündinud pärast 1995. aastat, on valmis idufirmas madalapalgalise koha võtma.

Valmisolek alles alustavate ettevõtetega liituda on aga kõrge ka kõikides teistes vanuserühmades – näiteks beebibuumi põlvkonnast, kes on tänaseks vanemad kui 54 eluaastat, on idufirmadega valmis liituma rohkem kui iga teine (54%) töövõtja.

Millenniumilastest ehk Y-põlvkonnast (vanuses 24–37) sooviks idufirmaga liituda 75%. X-põlvkonna ehk 38- kuni 54-aastaste seas on näitaja 63%.

Enim meelitavad idufirmad tööle infotehnoloogia, meedia, tõlkimise ja loomemajandusega seotud inimesi. Tervelt 88% IT-sektori töötajatest on valmis liituma idufirmaga esialgu ka vähese tasu eest.

Ka turunduses ja reklaamis on enam kui 80% töötajatest valmis vastu võtma madalapalgalise töö idufirmas. Kõige vähem on alustavas ettevõttes valmis oma õnne proovima avaliku sektori ja haridusvaldkonna töötajad.

Asukohtade lõikes on tartlaste huvi idufirmades töötamise vastu pisut suurem kui pealinnas – seal on näitaja 74%, Tallinnas aga 72%, nii nagu ka Pärnus.

Idufirmaga liitumise eelduseks oli enamikul töövõtjatest hea äriidee ja sobiv meeskond.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.