Uudis

Eesti inimesi koeranäitustele viiv reisifirma sattus hätta. Raha tagasi saamiseks tuleb avaldus teha

Keerulisse seisu sattunud reisifirma tegeleb eelkõige koertenäitustega. Pilt on illustratiivne.Foto: Shutterstock

Tarbijakaitsele sai teatavaks, et Eesti reisifirma Miliam Travel ei pruugi oma maksevõime tõttu suuta täita reisijate ees võetud kohustusi.

Miliam Travel on tuntud reiside poolest, mis viivad inimesed ja nende koerad näitustele üle Euroopa. Sel aastal pidanuks kavas olema reisid Baltikumist, Venemaast ja Valgevenest San Marino ja Monetenegroni välja.

Väga suur äri ei ole, ent oma nišis on firma üsna tuntud tegija. Pole ülemäära palju ettevõtteid, mis keskenduksid just näitusereisidele ning kannaksid lisaks inimestele pakettreisides hoolt ka koerade transpordi ning majutuse eest.

Nüüd on aga tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) otsustanud algatada Miliam Traveli tagatise kasutamise menetluse – nimelt peab pakettreisi korraldajatel olema varu just puhkudeks, kui maksevõimega kehvasti on.

Menetlus algatatigi seetõttu, et ametile said teatavaks asjaolud, mis andsid aluse järeldada, et Miliam Travel ei suuda oma maksevõime tõttu täita reisijate ees võetud kohustusi.

Avaldusi saab teha augusti lõpuni

Nii kogubki tarbijakaitse praegu reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa – või ka lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks. 

Samuti ootab amet avaldusi osutamata jäänud reisiteenuste eest makstud raha tagasi saamiseks. Avalduse esitamiseks tuleb täita vorm, mille leiab ameti veebilehelt ning see saata hiljemalt 29. augustil aadressile reis@ttja.ee.

Tagatist on Miliam Travelil pisut üle 15 000 euro ning selle on välja andnud Salva Kindlustus.

Tagatist kasutatakse reisijate reisilt tagasitoomiseks, vajadusel tagasitoomiseni majutamiseks, reisitasu tagastamiseks reisijale pakettreisi ärajäämise korral või hüvitise tasumine pakettreisi ärajäänud osa eest, samuti tasu tagastamiseks lunastamata pakettreiside kinkekaartide eest. 

Nendel reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitab amet ühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta. 

Kui reisiostja oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud. 

Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid reisiteenuseid, näiteks ainult lennupilet või ainult majutus, siis ei kuulu need hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.