Uudis

Eesti inimeste ostud e-poodidest kasvavad peadpööritavas tempos, netist tehakse iga viies ost

Aliexpressist tellitud pakk.Shutterstock

Eelmise aasta kokkuvõttes kasvas Eesti e-kaubanduse käive 1,4 miljardi euroni. Aasta varasemaga võrreldes oli kasv koguni 26 protsenti ehk enam kui veerand.

Eesti e-kaubanduse Liidu tegevjuhi Tõnu Vääti sõnul moodustab internetimüük juba umbes viiendiku kogu jaekaubandusest, olles paljude ettevõtete jaoks kõige olulisem müügikanal.

“On oluline märkida, et väljastpoolt Eestit e-ostlemine, eriti kolmandatest riikidest, sealhulgas Aasiast, on kasvanud viimase 6-7 aastaga lausa poole võrra ning eestlased teevad oste Eesti ja välismaa e-poodidest kokkuvõttes võrdselt,” ütles ta.

Vaatamata sellele kasvas näiteks Eesti e-poodidest ostmine suisa 36%, välismaa e-poodidest aga 18%. “Aasia, peaasjalikult Hiina e-kaubanduse kasv on muljetavaldav,” rääkis Väät. 

Eestlased kasutasid e-ostude tegemisel eelmisel aastal 70% juhtudest pangalinke. Pea 80-90% ostudest ja esmasest päringutest toodete kohta tehti möödunud aastal mobiiltelefonist, kinnitavad suuremate e-poodide külastatavuse andmed.

“2019. aastal ei räägitud enam mobile first, vaid mobile only. Vähemalt 90% juhtudest algab kliendi teekond toote, teenuse või firmaga tutvumisel internetist. Kui palju kaupmehed sellesse panustavad ja müügiks konverteerivad? Amazoni ja eBay diilerid on valmis nahast välja pugema, et nad ei saaks negatiivseid arvustusi. Miks? Sest üht negatiivset kommentaari loeb tuhandeid inimesi, mis võib vähendada käivet 20-25%,“ selgitas Väät.  

Eduka e-äri trendideks 2020. aastal on Vääti sõnul ühe päeva tarne, videotutvustused toodete kohta, live chat,mobile only,AI, keskkonnasäästlikus kui müügiargument, automaatturunduse tööriistade kasutamine, mugavad tagastusvõimalused jaomnichannelinnovaatilised lahendused.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.