Uudis

Eesti krüptoturg pani vähem kui aastaga uksed kinni ja otsib ostjat

DX.Exchange'i platvorm jaanuaris.Foto: kuvatõmmis

Eestis registreeritud ning end rahapesu andmebüroo registreeringu kaudu reklaaminud krüptoplatvorm DX.Exchange teatas, et paneb vaid üheksa kuud pärast tegevuse alustamist pillid kotti.

“Vajaliku turvalisuse, kasutajatoe ja tehnoloogia taseme pakkumise kulud ei ole meie jaoks omal käel majanduslikult mõistlikud,” teatas DX.Exchange enda blogis.

Nii ongi krüptoturg, kus saab kaubelda nii krüptoraha kui krüptomüntideks taotud väärtpaberitega, otsustanud peatada kõik sissemaksed ning peatanud platvormil kauplemise. Kasutajatel palub platvorm raha välja võtta 15. novembriks.

Otsib ostjat

Tegevuse jätkamiseks otsib DX.Exchange aga firmat, millega ühineda või millele äri kogu täiega maha müüa. Kui ostjat peagi ei leidu, lõpeb äri jäädavalt.

Eestis, Iisraelis ja Maltal baseeruv DX.Exchange tuli turule tänavu jaanuaris ning pakkus võimalust kaubelda lisaks krüptorahale ka krüpotehnoloogiale viidud versioonidega aktsiatest.

Kohe pärast turule tulemist sattus DX.Exchange aga tõsisesse turvaskandaali, kirjutas Geenius jaanuaris.

DX.exchange taga on Coins Marketplace Technologies OÜ, mis on registreeritud Tallinnas Roosikrantsi tänavale, firma juhatuse liige on Hagay Elyakim.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.