Uudis

Eesti lihaäri tahab Eesti salaami maailma massideni viia ja plaanib selleks ühisrahastuskampaaniat

Matsimoka müügilett Rakvere Põhjakeskuses.Foto: Scanpix

Eesti Matsimoka lihatööstus kett plaanib tuleva aasta kevadel käima lüüa suure ühisrahastuskampaania, et koguda raha suureks laienemiseks välisturgudesse.

Praegu Matsimoka lihapoodides asuvates spetsiaalsetes kliimakappides valmiv traditsiooniline salaami on firma teatel nimelt osutunud väga edukaks. Praeguseks on firmal müügikohtades 15 kliimakappi, kus valmib 500kg salaamit kuus.

Tuleva aasta märtsi plaanitud rahastuskampaaniast saadavate vahenditega tahab kett rajada oma tootmishoone juurdeehituse teisele korrusele aga salaamivalmimiskompleksi – ühes fermentatsioonikambri, kuivatuskambri ja pakendusruumiga -, mis võimaldab toota ja pakendada 12 tonni kvaliteetsalaamit kuus.

Nii tahab Matsimoka täita tühja eestimaiste kvaliteetsalaamide turu ning hakata ekspordima ennekõike Põhjamaadesse.

Tahavad käibe seitsmekordistada

Salaami pole ainus valdkond, kus kett kasvada tahab. Praegu on Matsimoka käive ligikaudu 1,4 miljonit eurot – viie aastaga on see kasvanud 17 korda. Firma teatel ollakse hoolimata pidevatest investeeringutest juurdeehitustesse ja seadmetesse jõudnud praeguse tootmisvõimsuse piiri lähedale.

Kiiresti kasvava nõudluse rahuldamiseks ongi tarvis kaasata lisakapitali. Rahastuskampaaniast saadavate vahenditega ehitatav juurdeehitus võimaldaks tootmismahtu suurendada 7 korda senisega võrreldes.

Matsimoka plaanide kohaselt kasvab investeeringu teostamisel ja tegevuskava elluviimisel firma müügitulu 2025. aastaks 10 miljoni euroni aastas, millest 20% moodustab kvaliteetsalaamide eksport.

Kampaania plaanib Matsimoka käima lükata 2020. aastal Fundwise’i kaudu.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.