Eesti majutusasutused hiilivad Booking.com’i tingimustest mööda

Booking.com on seadnud öömaja pakkujatele tingimuseks, et tarbija peab kõige soodsama hinna saama alati nende kaudu.Foto: Scanpix

Eesti hotellide ja restoranide liit (EHRL) teeb juba paar aastat kampaaniat, et majutuse pakkujad oma kodulehe kaudu kõige soodsamat hinda võimaldaksid, see läheb aga vastuollu broneeringuplatvormi Booking.com nõuetega, kirjutab ERR.

Majutuse broneerimisplatvorm Booking.com on seadnud öömaja pakkujatele tingimuseks, et tarbija peab kõige soodsama hinna saama alati nende kaudu. Samuti kulutab platvorm igal aastal miljoneid dollareid, et olla otsingumootoris esimene kuvatav vaste. See suretab otsepakkumise võimalusi aasta-aastalt välja, seda enam, et odavama hinnaga ka klienti oma kodulehele meelitada ei tohi.

Kuna majutusasutuse pidaja peab kuni 20 protsenti käibest vahendajale maksma, oleks ettevõtjale soodsam, kui klient otse tema lehe kaudu broneeriks. EHRL on püüdnud Booking.com’i tegevusele vastu astuda.

“Booking.com on suur ja oluline partner, aga me ei pea õigeks seda, et nad panevad oma partneritele peale ebamõistlikke kohustusi, mille hulka kuulub ka see, et peaks alati olema parim hind nende keskkonnas,” ütles EHRL-i juhatuse liige Verni Loodmaa ERR-ile.

EHRL on juba paar aastat teinud Eesti majutajate seas kampaaniat, et nende oma kodulehe kaudu võiks hind olla tarbija jaoks soodsaim. Loodmaa sõnul läheb see Booking.com’i kehtestatud reeglitega vastuollu, ent ta peab seda siiski õigeks. Eesti ettevõtted on üleskutsega ka üha julgemalt kaasa läinud.

“Eesti hotellid käituvad suhteliselt julgelt ja vabalt. Booking.com ei ole viimasel ajal sellest probleemi teinud või oma kehtestatud reegli järgimist püüdnud tagada,” nentis Loodmaa.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.