Uudis

Eesti mehed panid Londoni börsi proovile ja said miljardärideks

Wise'i - varem Transferwise - asutajad Kristo Käärmann ja Taavet Hinrikus said miljardärideks.

Huvi Wise’i aktsiate otsenoteerimise vastu oli LHV klientide seas erakordselt suur. Aktsiate ostmise kohta küsiti juba ajal, mil ettevõte polnud veel oma prospektigi esitanud. Üks klientide poolt enamküsitud küsimus viimastel nädalatel on olnud, kas ja millal Wise aktsiat osta saab.

Sarnaselt Coinbase’ile ja Spotify’le tuli Wise börsile otsenoteerimise läbi ja uut raha nad ei kaasanud. Seega ei saanud ükski investor ka IPO-s osaleda, ning kõik uued investorid olid võrdsel stardipositsioonil, et kauplemise alguses aktsiaid börsilt soetada. Kui Balti börsidel oleme harjunud, et äsja noteeritud aktsiaid saab osta kohe börsipäeva alguses, siis Wise kasutas USA-s tavaks saanud pika avaoksjoni taktikat, kus nõudluse ja pakkumise selgitamine kestab enne esimest tehingut tunde. Londoni börsi jaoks oli see ka omamoodi proovikivi, sest viimati börsile tulnud Deliveroo alustas juba 5 minutit pärast börsi avamist kauplemist.

Kauplemisaktiivsus LHV klientide seas Wise aktsiatega oli oodatust kõrgem. Juba pooleteise tunniga pärast kauplemise algust olid LHV kliendid teinud Wise’i aktsiatega tuhatkond tehingut. Tooni andsid eelkõige väikeinvestorid ja nii jäi tehingute mediaanväärtus umbes 900 euro peale. Kõige enam oli kliente, kes ostsid endale 100 aktsiat.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.