Uudis

Eesti naine otsis tööd, aga sai petturitelt kaela hoopis laenu ja kaotas tuhandeid

Naine otsis tööd, aga kaotas selle asemel palju raha.Shutterstock

Tihtilugu kipuvad petturid kasutama vanu äraproovitud skeeme. Üks neist on teiste inimeste nimele laenu võtmine – tihti esinetakse näiteks pangatöötajatena.

Hiljuti aset leidnud kelmusejuhtumis tegutsesid petturid aga eriti nahaalne. Politsei poole pöördus Valgamaal elav naine, kes sattus internetis tööd otsides kelmide otsa.

Nimelt sõlmis naine tööandjaga lepingu ning sai oma kontole väidetavalt tööks tarviliku 5000 eurot, mida naine pidi oma Smart ID koode kasutades edasi kandma tööandja poolt etteantud kontodele.

Naine asus heaukselt nii ka tegutsema, kui sai ühtäkki oma kodupangast telefonikõne, milles uuriti tema kontol toimuvate kahtlaste raha liikumiste kohta.

Pangatöötaja selgitas naisele, et tema nimele on võetud 5000-eurone laen, mille konto omanik on ise teistele kontodele edasi kandnud.

Mõistes, et ta on petta saanud, palus valgamaalane pangatöötajal tehingud katkestada ning tal õnnestus tänu pangatöötaja sekkumisele tagasi kutsuda viimane 900-eurone tehing. Ülejäänud summat naisel tagasi saada pole õnnestunud ning selle juhtumi täpsemaid üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

See näitab taaskord, et rahaga tuleb olla väga ettevaatlik, eriti siis, kui seda küsib või paub keegi, keda sa ise ei tunne.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.