Uudis

Eesti nõutuim amet oli mais andmesisestaja. Mida see tähendab ja palju palka saab?

Andmesisestaja töökoht oli maikuus populaarne.Foto: Shutterstock

Tööportaali CVKeskus andmetel oli maikuus endim kandideerijaid andmesisestaja ametisse, nõutud olid ka kauba komplekteerija ja kulleri töökohad.

Andmesisestaja ameti puhul kandideeris ühele ametikohale keskmiselt 710 tööotsijat ja suurima kandideerijate arvuga konkurss ületas 1900 kandideerija piiri, vahendas CVKeskus.

Statistikaameti andmetel oli eelmisel aastal andmesisestajate mediaanpalk 1026 eurot bruto – ehk sellest rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ühepalju. Kokku oli Eestis mullu 345 andmesisestajana töötavat meest ning pisut alla 1700 naise.

Üle Eesti varieerub andmesisestaja palk oluliselt. Näiteks Põhja-Eestis on mediaan 1079 eurot, Kirde-Eestis aga 794 eurot. Enamik andmesisestajaid olid mullu üpris noored: kolmandik oli vanuses 25-34, kümnendik alla 25 ning veerand vanuses 35-44.

Millega andmesisestaja tegeleb?

Mida aga andmesisestaja tänapäeval üldse teeb? Praegu on CVKeskuses aktiivsed kolm andmesisestaja kuulutust.

Lehtklaasi töötluse ja turvaklaasi tootmisega tegelev firma W-Glass on otsinud andmesisestajat juba mai algusest, nii et nende töökuulutus jõudis ka värskesse statistikasse. Seal firmas on töö kirjeldus lihtne ja konkreetne – saabunud tellimuste käsitlemine ja sisestamine.

Kandidaadilt ootab klaasifirma soome ja inglise keele oskust suhtlustasendit, head arvutioskust – peamiselt Word ja Excel – ning täpsust, korrektsust ja head pingetaluvust. Eelis on neil kandidaatidel, kes tunnevad raamatupidamistarkvara SAF ja AutoCAD-i ning kellel on eelnev kontoris töötamise kogemus. Töökoht asub Tallinnas ja brutopalgaks on 1300 eurot kuus.

Veel otsib Võrus andmesisestajat A1000 Marketi poeketti pidav firma A1M OÜ, kes otsib sisestajat Võrus. Kuulutusest tuleb välja, et tööülesanneteks on kaubadokumentide sisestamine, kommunikatsioon kaupluste vahel ning analüüside koostamine.

Andmesisestajalt oodatakse muuhulgas head arvuti kasutamise oskust – silmas peetakse just Excelit -, aga ka loogilisi isikuomadusi nagu täpsus, kohusetundlikkus, kiirus ja stressitaluvust. Palk algab 900 eurost kuus.

Kaht maikuus populaarset ametit ühendab aga Keila firma Fabras OÜ töökuulutus: otsitakse andmesisestaja-klienditeenindajat. Õigele inimesele peab meeldima töö arvutiga ja pakkuma huvi laomajandus.

Palka kuulutuses välja ei öelda, küll aga saab teada, et igapäevaste tööülesannete hulka kuulub näiteks müügiarvete väljastamine, kontrollimine ja arhiveerimine, kaubatagastuste kontroll laos, töö tellimustega, inventuuri läbiviimine, toodete markeerimine ja klientidega suhtlemine.

Tahetud ametid on ka komplekteerija, kuller ja klienditeenindaja

Populaarsete ametite loetelus järgnes andmesisestajale mitu kuud tahetuima ameti tiitlit hoidnud kauba komplekteerija, kus ühele ametikohale saatis oma CV keskmiselt 315 tööotsijat. Kolmas suurima tööotsijate huviga amet oli kuller 277 kandideerijaga, vahendas CVKeskus.

Tänu kaupluste taasavamisele alustasid tööandjad hoogsalt uuesti ka klienditeenindajate otsinguid ning klienditeenindaja tööpakkumine kerkis kohe ka enim tahetud ametite sekka. Ühele ametikohale kandideeris keskeltläbi 191 tööotsijat. Suurima kandideerijate arvuga klienditeenindaja konkursil osales aga tervelt 832 tööotsijat. 

Keskmiselt 100 kandideerijaga värbamiskonkursside piiri ületasid veel ka assistendi (kontoritöötaja), laotöötaja ja tõstukijuhi, e-poe töötaja ja sisuhalduri, müügispetsialisti, kaupluse juhataja ning ka ka turundusspetsialisti ja -assistendi tööpakkumised.

“Maikuus hakkasid paljud tööandjad taas julgemalt värbama ja tööpakkumiste arvud kerkisid aprillikuuga võrreldes enamikes valdkondades,” kommenteeris tööturu trende CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt. “Kõige rohkem vabu ametikohti lisandus klienditeeninduses ja müügisektoris, kus võrreldes eelneva kuuga tööpakkumiste arv kahekordistus.“

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.