Uudis

Eesti õlletootja kaasas ühisrahastusega korraliku summa, raha läheb äri laiendamiseks

 Käsitööõllepruulija Tanker Brewery kaasas ühisrahastuskampaaniaga 545 000 eurot – isegi rohkem, kui maksimaalselt soovitud 500 000 eurot.

Tänavune kampaania on Tankerile juba teine ühisrahastusvoor Funderbeam platvormil – esimene korraldati 2018. aastal ning selle käigus kaasas ettevõte investoritelt 700 000 eurot uue pruulikoja arendamiseks.

“Peale kampaania lõppu teeme investoritele investeerimispakkumise ning tulemused selguvad mõne nädala pärast,” ütles ühisrahastuskampaania juhtinvestor Tauri Alas BNS-ile.  

Teise kampaania käigus kaasatud investeeringutega on kavas osta 100 000 euroga kääritusvaate ja 100 000 euroga tsentrifuug-separaator, ülejäänud summa kuluks käibevahendite ja turunduse jaoks.

Mahud kasvavad korralikult

Uue sisseseade abil tahab Tanker kasvatada oma kääritusmahtu tänaselt 530 000 liitrilt aastas 880 000 liitrini aastas. “Kuna varem võis väikeõlletootja toota kuni 600 000 liitrit õlut ühes kalendriaastas, et saada aktsiisimäärast 50 protsenti soodustust, siis alates 1 jaanuarist 2020 on ülempiir nihutatud 1,5 miljoni liitri juurde ja see ongi üks põhjustest, miks uus kapitali kaasamise ring korraldatud sai – kui antakse võimalus kasvada, siis tuleb seda teha,” selgitas Alas.

“Jüri tehases on virde keetimiseks ja õlle pakendamiseks võimsust 1,5 miljonit liitrit aastas, seega on pudelikaelaks kääritusmaht, õnneks saab uusi kääritustünne süsteemi juurde lisada ka jooksvalt,” lisas ta.

Tuleviku osas ollakse Alasi sõnul heast turuvastuvõtust johtuvalt optimistlikud ning 2020. aastal loodetakse teha üle 1,5 miljoni euro käivet, mis tähendaks mullusega võrreldes enam kui kahekordset kasvu.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.