Uudis

Eesti õlletootja pikalt vindunud ühisrahastu sai viimaks raha kokku

Õllenaudi pudelidFoto: Scanpix

Eesti väikepruulikoda Õllenaut on juuli algusest saadik platvormil Fundwise ühisrahastust kogunud, ent on viimaste päevadeni sellega olnud tõsistes raskustes. Nüüd on miinimumsumma viimaks koos.

Ettevõtte miinimumeesmärk oli 310 000 eurot, praeguseks on aga kaasatud 314 000 eurot, kusjuures paar päeva saab veel huvi üles näidata – kampaania lõpeb pühapäeva õhtul.

Pruulikoja suurimast soovist ehk kampaania ülempiirist on puudu muidugi palju – kui investorid peaksid tahtma anda, siis on Õllenaut valmis vastu võtma ka kuni 750 000 eurot ühisraha.

Õllenaudi juhi Urmas Rootsi sõnul oli kampaania tulemus ootuspärane ning investorite esialgne jahedus tingitud ühtaegu soojadest suveilmadest kui ka kohati segasevõitu sõnumitest meedias. Raha kaasamise raskest teest saab lähemalt lugeda siit.

“Otsustasime olla oma kommunikatsioonis võimalikult ausad ja avatud ning arusaadavalt võisid meie varasemad majandustulemused mõne investori pisut kõhklema panna. Seetõttu otsustasimegi anda investoritele aega süveneda ning korraldasime ka üritusi, kus näitasime oma tulevast tootmispinda ning tutvustasime äriplaani,” rääkis ta.

Ilmselt andis investorite huvile hoogu ka Õllenaudi eilne teade, et firma on saanud Ühendkuningriigi suurimalt õllekastiklubilt suurtellimuse, mis annab kokku pea kolmandiku firma aastasest tootmismahust.

Ühisrahastust kogub Õllenaut uue pruulikoja sisseseadmiseks.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.