Uudis

Eesti poodides on telefonikaablid tihti ülikallid. Kust odavamalt saab?

Kaablid võivad Eestis päris kallid olla. Aga saab ka odavamalt.Foto: Shutterstock

Kui tahad osta Eestist näiteks telefoni jaoks laadimiskaablit, võid leida täiesti ulmelisi hindu – paari meetri otsikutega juhtme eest võidakse küsida isegi 50 eurot.

Teema tõstatas tehnoloogiaajakirjanik Henrik Roonemaa, kes otsis Eesti poodidest ja e-poodidest USB C – Apple Lightningu laadimiskaableid.

“Kõige naljakam reaalne hind, mille ma leidsin, oli 2-meetrise kaabli eest 49,99. Päriselt, yes sir, 50 eurtsi kaabli eest. Tõsi, Apple’i originaal, väga vinge. Aga sama kaablit oli netipoodidest 30 euroga,” nentis Roonemaa.

Hinnad kõiguvad metsikult

Konkreetset kaablit leiab Eesti poodidest väga erineva hinnaga. Näiteks veebipoes 01 tuleb välja käia 25 eurot. Telias maksab see 30 eurot, Arvutitargas aga juba 35. Näiteks MT Shopi nimelises müügikohas aga juba 55 eurot.

Esimene soovitus on seega erinevates poodides ringi vaadata – siin võib abi olla võrdlussaidist Hinnavaatlus või lihtsalt veebipoodides sobramisest. On võimalik, et esmapilgul ülikallist kaupa leiab ka odavama hinnaga.

Teine võimalus on tellida kaupu välismaalt, näiteks Amazonist – mõistlik on valida näiteks Saksa Amazon. Näiteks konkreetse mure vastu, kui vaja Apple’i seadme jaoks USB-C kaablit, leiab kvaliteetse juhtme umbes 15 euroga. eBayst või AliExpressist saab tundmatute brändide oma ka paari euroga.

Kaks odavamat varianti otse Eestist

Kui aga välismaalt tellimine ei huvita ja suured poed läbi käidud, võib kaaluda veel paari varianti. Esiteks – IKEA müüb kaableid ja need on väga odavad. USB-C ja Lightningu kaabel maksab 13 eurot, lihtsamaid kaableid saab paari euroga.

IKEA veebipoest leiab kaablid siis, kui lähed elutoa kategooriasse ning valid “elutoa valgustuse” alt “toiteallikad ja laadimine”.

Kui sul on vaja suvalist kaablit, mille puhul pole oluline, et see oleks tingimata väga vastupidav ja tuntud brändi oma, tasub vaadata ka pudupoodidesse nagu Flying Tiger Copenhagen (rahvasuus tuntud kui lihtsalt Tiger).

Näiteks Ülemiste Keskuse Tigerist leiab adapteriga laadija seitsme euroga, kaabel maksab 3 kuni 5 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.