Uudis

Eesti PRFoods pakub korraliku intressiga võlakirja, kuhu saab investeerida igaüks

PRFoodsi juht Indrek Kasela ja Redgate Capitali partner Andrei Zaborski plaane tutvustamas.Foto: Raul Mee

Kala kasvatamise, töötlemise ja müügiga tegelev Eesti firma PRFoods pakub avalikult võlakirju, millesse saab investeerida alates 100 eurost.

Võlakirjade tähtaeg on viis aastat ning PRFoods maksab intressi 6,25 protsenti aastas – välja makstakse see kord poole aasta jooksul.

Jaeinvestoritele ehk tavainimestele pakutakse võlakirju kuni 1,89 miljoni euro eest. Institutsionaalsetelt investoritelt ehk pensionifondidelt ning muudelt suurtelt tegijatelt on juba kogutud kokku 9,11 miljonit.

PRFoodsi juht Indrek Kasela rääkis, et raha kasutab firma investeeringuteks kalakasvatustesse Soomes, Rootsis ja Eestis ning grupi varasemate kohustuste refinantseerimiseks – ehk laenude tagasimaksmiseks.

Emissiooni nõustaja Redgate Capital AS-i partneri Andrei Zaborski sõnul on viieaastase tähtajaga tagatud võlakirjad sobivaks instrumendiks ka tavainvestorile. Eraisikust investorid saavad investeerimiskonto süsteemi kaudu kasutada ka intressi tulumaksukohustuse edasi lükkamise võimalust.

“Arvestades institutsionaalsetele investoritele suunatud emissiooni esimese etapi edukust ning Eesti jaeinvestorite kõrget huvi uute instrumentide vastu, loovad PRFoodsi tagatud võlakirjad – millesse on võimalik investeerida 101 eurose hinnaga – hea võimaluse just jaeinvestoritele oma portfelli mitmekesistamiseks. Eriti ajal, mil aktsiaturgude turbulents on kõrge, loovad võlakirjad võimaluse portfelli väärtuse hoidmiseks,” märkis Zaborski.

Avaliku pakkumise märkimisperiood lõppeb 16. märtsil kell 16. Börsil lähevad võlakirjad avalikult kaubeldavaks ilmselt 23. märtsist.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.