Uudis

Eesti pruulikoda läks Hiinat vallutama, maailma suurima õlleturu huvi on suur

Tanker tungib oma õllega ka Hiina turule.Foto: Scanpix

Eesti käsitööõlletootja Tanker osaleb sel nädalal Shanghais toimuval ärimessil China International Import Expo.

Tegevjuht Jaanis Tammela rääkis BNS-ile, et külastajad on messil Tankeri toodangu vastu suurt huvi üles näidanud. “Tundub, et hiinlaste maitsemeel on eesti tarbijatega suhteliselt sarnane ning meie populaarseim toode “Sauna Session” meeldib ka kohalikele,” märkis Tankeri tegevjuht.

Tema sõnul on Hiina maailma suurim õlleturg, kus juuakse umbes veerand kogu maailma õlleliitritest. Ta nentis, et suurtootjate traditsiooniliste lager-õllede kõrval on Ameerikast 20 aastat tagasi alguse saanud käsitööõlle trend nüüdseks ka Hiina jõudnud.

“Turu osakaal käsitöö- ja importõlledel kasvab meeletu kiirusega ning koos sellega ka tarbijate teadlikkus ning maitsemeel,” lisas Tammela.

Uus tehas neljakordistas tootmise

Tanker avas sel kevadel uue 1,2 miljoni eurose tehase Jüris, mis neljakordistab senise tootmismahu. “Alates suvest toodame maksimumvõimsusel ning seoses sellega paneme oluliselt rohkem rõhku välisturgudele. Eelkõige oleme tugevad lähiturgudel ning Euroopas, kuhu oleme läbi ajaloo müünud üle 20-sse riiki, aga tänu EAS-i abile vaatame nüüd ka Hiina turu poole,” rääkis Tammela.

Uue tehase avamisega hakkas Tanker õlut pudelite asemel purkidesse villima. “Pudelite vahetamine purkide vastu oli strateegiline valik just eksportturgudele laienemiseks, sest toode on lihtsam transportida ning säilib oluliselt paremini,” ütles Tankeri tegevjuht.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.