Uudis

Eesti reisifirma on raskustes. Praegu saab veel raha tagasi

Praegu saab reiside eest raha tagasi.Foto: Shutterstock

Küllaltki tuntud reisifirma Scandinavian Tours andis teada, et nad ei suuda täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi – põhjuseks kehv maksevõime. Raha saab tagasi küsida.

Scandinavian Tours on keskmise suurusega reisifirma. Tavaliselt tehakse kvartalis umbes 30 000 euro jagu käivet. Firma korraldab näiteks paketikaid, koolireise ning rühmareise.

Reedel andis firma aga tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ametile (TTJA) teada, et ei suuda oma maksevõime tõttu täita pakettreisilepingust tulenevaid kohustusi reisijate ees.

Raha saab tagasi, selleks on vaja teha avaldus

Pakettreisifirmadel peab just sellisteks olukordadeks olema tagatirs, mida kasutatakse näiteks inimeste reisilt tagasi toomiseks, vajadusel ka majutamiseks, tasu tagastamiseks pakettreisi ära jäämise korral või hüvitise maksmiseks reisi ära jäänud osa eest.

Scandinavian Toursil on kehtiv tagatis kogusummas on 60 000 eurot ning tagatiste väljaandjaks on Luminor Bank. Nüüd alustaski riik tagatise kasutamise menetluse.

See tähendab, et TTJA kogub reisijatelt avaldusi ära jäänud pakettreisi või selle osa või lunastamata pakettreisi kinkekaardi eest tasutud raha tagasi saamiseks. 

Avalduse esitamiseks tuleb täita ja allkirjastada vastav vorm, mille leiab TTJA veebilehelt. Avaldus koos lisadokumentidega tuleb saata hiljemalt 2. novembrile-posti aadressile reis@ttja.ee või tavapostiga Endla 10a, 10122 Tallinn.  

Pärast avalduse esitamiseks määratud tähtaega esitatud avaldused jäetakse läbi vaatamata.

Nendel reisijatel, kes maksid reisi eest krediitkaardiga, soovitab riikühendust võtta oma pangaga, et uurida makse tühistamise võimaluste kohta. 

Kui reisiostja oli jõudnud sõlmida ka reisitõrkekindlustuse, tuleks pöörduda oma kindlustusfirma poole ja küsida üle, kas reisifirma maksejõuetus on kindlustuskaitsega hõlmatud. 

Kui reisiettevõtjalt on ostetud üksikuid reisiteenuseid, näiteks ainult lennupilet või ainult majutus, siis ei kuulu need hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt.  

Kui reisiettevõtjalt on ostetud pakettreis, mille kestvusaeg on vähem kui 24 tundi, siis ei kuulu nende eest tasutu hüvitamisele reisiettevõtja tagatise arvelt, välja arvatud juhul, kui pakettreis sisaldas öist majutust.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.