Uudis

Eesti Tallink läheb Aasia turgu vallutama

Vastuseks küsimusele, kas Aasias võib alata ka laevaäri, vastas Tallinki juht Paavo Nõgene, et miski pole võimatu.Foto: Scanpix

Tallink Grupp asutas sel nädalal Singapuris tütarettevõtte Tallink Asia Pte Ltd, mis on kontserni esimene tütarettevõte Aasias.

Augustis kirjutas The Moodie Davitt Report ka Tallinki huvist Singapuri Changi lennujaama alkoholi- ja tubakaärisse sisenemise vastu. Hiljem selgus, et Tallink lennujaama konkursile pakkumust siiski ei esitanud.

“Seda ma saan kinnitada, et sellele konkreetsele hankele Tallink oma pakkumist ei esitanud. Aga nii Singapuri lennujaamas kui laiemalt Aasia erinevates piirkondades toimub väga palju erinevaid hankeid, millel osalemist või mitteosalemist me kahjuks kinnitada ei saa,” ütles Tallink Grupi juhatuse esimees Paavo Nõgene BNS-ile.

Ta lisas, et erinevate metoodikade alustel koostatud erinevaid pingeridades on Tallink duty-free sektoris praegu 12. kohal ja ettevõttel on ambitsiooni jõuda selles edetabelis kõrgemale.

Siht arendada äri Aasias

Singapuri tütarettevõtte asutamise eesmärgiks on kontserni äritegevuse arendamise ja laienemise lihtsustamine Aasia riikides. Ettevõtet asub juhtima Tallink Grupi arendustegevuste direktor Taavi Tiivel, teatas Tallink Grupp.

“Me ei ole teinud saladust sellest, et Tallink Grupp otsib pidevalt võimalusi ettevõtte tegevuste arendamiseks ning erinevatele turgudele laienemiseks,” ütles Nõgene pressiteates.

Vastuseks Postimehe küsimusele, kas laevareisiliiklus käivitamine Aasias oleks liialt utoopiline, vastas Nõgene, et elus pole miski võimatu, kirjutab Postimees.

Tallinki teatel on ettevõte viimastel aastatel suurelt panustanud Aasia reisijatele pakutavate teenuste arendamisse ning toodete ja teenuste reklaami erinevates Aasia riikides.

Näiteks osaleb Tallink igal aastal mitmetel suurtel Aasia turismimessidel, koostööd tehakse mitmete Aasia reisibüroodega, Tallinki laevadel tegutsevad erinevaid Aasia riikide keeli valdavad reisisaatjad ning Tallinki toodete ja teenuste eest saab tasuda kasutades selleks Aasia populaarseimaid makselahendusi AliPay ja WeChat Pay.

Nõgene rääkis, et Singapuri tütarettevõtte loomine on hea baas, millelt edasi liikuda. “Aasia suunal tegutsemise osas on meil plaane, millest täna on veel vara rääkida, kuid millest anname edaspidi asjade arenedes kindlasti teada,” lisas ta.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.