Uudis

Eesti ühisrahastusportaalis saab nüüd ka Portugali kinnisvarasse raha panna

Porto. Pilt on illustratiivne.Pixabay

Esimene Portugali projekt sai äsja heakskiidu ja avaldati EstateGuru platvormil. Varem on firma tegutsenud Baltimaades, Soomes ja Hispaanias.

Täpsemalt saab esimese projektina 12% intressiga sildfinantseeringut anda Lõuna-Portugalis arendatava kuurorti jaoks. Laenu küsib arendaja 385 000 eurot 15 kuuks. Kui panustada enam kui 10 000 eurot, on intress punkti jagu kõrgem ehk 13%.

EstateGuru hinnangul pakub 2009.–2010. aasta majanduskriisist hästi toibunud Portugali kinnisvaraturg praegu suurepäraseid investeerimisvõimalusi. Viimasel kahel aastal on sealne majandus kasvanud keskmiselt umbes 2% aastas ning tööpuudus vähenes esimeses kvartalis 6,8%-ni.

“Pehme ja sooja kliimaga Portugal on üks eurooplaste hinnatumaid reisisihte. Tänu ühiskonna jõukuse kasvule ja Euroopa õigusaktide ühtlustamisele soovib üha rohkem inimesi osta kinnisvara Vahemere päikese all kas puhkuse veetmiseks või ärilisel otstarbel. Eeldame, et see trend jätkub,” teatas EstateGuru.

Portugalis on palju rahvuskogukondi (inglased, iirlased, sakslased, rootslased jt), kes aitavad üksteisel kohalikul kinnisvaraturul orienteeruda. Samal ajal tekitavad ranged panganduseeskirjad piiriülesele rahastamisele kogu aeg uusi tõkkeid, jättes rahastuseta paljud hea äripotentsiaali ja tagatisvaraga kohalikud ettevõtjad, märkis portaal. Seetõttu läheb vaja alternatiivseid rahastamislahendusi.

Portugali kinnisvaraturg tegi 2018. aastal viimase viie aasta investeerimisrekordi, peamiselt tulid investeeringud ärisegmendist (3,3 miljardit eurot, s.o 74% kasv võrreldes 2017. aastaga). Eluasemeturul kasvas müügitehingute arv 19% ja hinnad tõusid üle 10% (Lissabonis 20%).

Kinnisvaraturg oli kõigis segmentides väga aktiivne ning pakkumine ei suuda nõudlusega sammu pidada. Üle 50% müügitehingutest teevad välismaalased, peamiselt inglased ja prantslased.

2019. aastal viiakse ellu palju suuri ehitusprojekte, mis aitavad kasvavat nõudlust rahuldada. Sel aastal tuleb turule rohkesti uusarendusi ja järgmisel aastal kiireneb turu kasv. Praeguste trendide juures on kinnisvaraturu väljavaade hea ja stabiilne, märkis EstateGuru.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.