Uudis

Eestis üks popimaid elektritööriistabrände teeb Tallinna hiiglasliku lao, kust müüakse ka Norra ja Rootsi

Makita tööriistad on Batlikumis väga popid.Foto: Shutterstock

Jaapani tööriistatootja ning Baltikumi suurim elektritööriistade müüja Makita rajab Gate Tallinn äriparki kuni 25 000-ruutmeetrise kesklao, hooldus- ja õppekeskuse.

Laagrisse rajatavast Põhjamaade suurimast esindusest koordineeritakse seadmete müüki Eestisse, Lätti, Leetu, Norrasse ning Rootsi.

Makita kogu Baltikumi müügidirektori Imre Rammuli sõnul olid asukohavaliku konkursi sõelal Rootsi ja Eesti, kuid otsus tehti meie kasuks tänu paremale logistilisele asukohale ning suurele kohalikule populaarsusele.

“80 protsenti Balti riikides müüdud akutööriistadest on Makita omad ning Eestis on elanike kohta kasutusel kõige rohkem Makita seadmeid kogu maailmas,” ütles Rammul.

Makita uue keskuse rajamist nõustanud Baltimaade suurima kinnisvarafirma 1Partneri konsultandi Mario Talvisti sõnul oli uue asukoha leidmine pikk ja ülipõhjalik protsess, milles osales ka Jaapani emafirma.

“Makita investeering Gate Tallinn parki saab olema magnet, mis kogu piirkonna käima paneb. Nii suurtel ettevõtetel polegi Tallinnas ja selle lähiümbruses väga palju valikuid ning sellise mahuga sobivatest pindadest on tegelikult pigem puudus. Logistiliselt on Makita uus asukoht ideaalilähedane,” kommenteeris Talvist.

Lisaks laole rajatakse uude keskusesse Makita Euroopa suurim, 1000-ruutmeetrine koolitus- ja demoala, kus inimesed saavad uusi seadmeid testida. Kui tavaliselt on tavapoes paarkümmend eri Makita seadet, siis uues keskuses on neid testimiseks kümme korda rohkem.

Kui palju see kõik maksma läheb, seda firma ei avalda.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.