Uudis

Eesti vaikusekabiinide tootja kogus mõne päevaga nii palju ühisrahastust, et kampaania pandi varem kinni

Eesti firma Silen toodab vaikusekabiine, klientide seas on suurfirmad Amazonist Coca-Colani.Foto: Silen

Eelmise nädala kolmapäeval käivitas Funderbeamis enda kampaania helikindlate nõupidamiskabiinide tootja Silen, mis tahtis kaasata kuni poolteist miljonit. Praeguseks on summa juba käes.

Silen on turul tegutsenud vaid paar aastat, ent müüb kaupa Amazonile, Spotifyle, Coca-Colale, Adidasele ja Volkswagenile. Loe firma ärist ja plaanidest täpsemalt siit.

Funderbeamis käivitas firma kampaania eelmise nädala kolmapäeval, 18. novembril. Kokku taheti saada kuni 1,5 miljonit eurot.

Täna, 23. novembri keskpäevaks oli aga indikatsioone märgitud 1,77 miljoni euro ulatuses. Väga suure investorite huvi ja kampaania ülemärkimise tõttu sulges ettevõte kapitali kogumise planeeritust varem.

Huvi mitte ainult Eestist

Silenisse soovivad investeerida ligikaudu 700 investorit, kes valdavas enamuses tulevad Eestist, kuid mitmeid huvilisi on ka Horvaatiast, Belgiast, Soomest, Taanist ja Hollandist. Keskmine investeeringu suurus ühe investori kohta on veidi üle 2500 euro. Suurim panustaja on kampaania juhtivinvestor Peep Vain.

Funderbeami asutaja ja tegevjuhi Kaidi Ruusalepa sõnul on Sileni edul mitu faktorit. “Pikaajalise ettevõtluse kogemusega asutajad leidsid turul selge vajaduse, mille peale ehitati üles uus innovatiivne toode,” märkis ta.

Ruusalepp lisab, et Silen võiks julgustuseks olla ka teistele tootmisettevõtetele äri kasvatamise ja kapitali kaasamise valikute poolest.

Kapitalisüst võimaldab ettevõttel panustada rahvusvahelisse turundusse ja müüki, et veelgi tugevamini kanda kinnitada nendel välisturgudel, kus praegu juba toimetatakse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.