Uudis

Eesti veebipood tüssas oma kliente ja jättis nad rahast ning kaubast ilma

Raha.Reuters/Scanpix

Tarbijavaidluste komisjoni on jõudnud neli juhtumit, mis puudutavad e-poodi nimega ledkaup.ee (Led Star OÜ) ja kust tellides pole kliendid näinud kaupa ega raha, mida nad selle eest maksnud on.

Komisjonile tehtud avaldustes kurdavad kliendid, et pood on küll nende raha ja tellimusi vastu võtnud, kuid edasi saabub kauplusest vaikus. Näiteks märgib üks klient avalduses, et ostis septembris 98 euro eest kaupa, kuid pole kaupa ega raha tänaseni näinud.

Teine klient märkis komisjonile, et maksis kolme toote eest 76 eurot. Tarbija on kauplejalt korduvalt e-kirja teel uurinud,  millal kaupleja oma lepingulised kohustused täidab, kuid ei ole oma päringutele vastust saanud. Kaupleja ei ole tarbijale kaupa üle andnud ega tagastanud ka makstud raha.

Ka ülejäänud kaks tarbijat olid samast poest tellides rahast ja kaubast ilma jäänud. Kauplus ei vastanud ka klientide küsimustele, et millal kaup saabub.

Samuti ei vastanud kauplus komisjoni järelpärimistele. Komisjon tegi kõik otsused klientide kasuks.

Ledkaup.ee on olnud suvest saati komisjoni mustas nimekirjas, kuna pood ei tarninud kliendile kaupa ega tagastanud raha.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses