Eestis käivitus uus teenus, mille kaudu saab tudeng lõputööga raha teenida

Tudengid saavad uue platvormi kaudu lõputööga raha teenida.Foto: Pixabay

Värskelt turule tulnud teenuse Tuduuring kaudu saavad ettevõtted pakkuda tudengitele neile huvipakkuval teemal lõputöö kirjutamise eest stipendiumit.

Värske veebiplatvorm Tuduuring tudumise eest palka ei maksa, küll aga võivad selle kaudu leida lõputöö idee tudengid, kes ise teemat valida ei oska. Ühtlasi võib õppureid ees oodata ka stipendium ettevõttelt, mis on idee välja käinud.

“Esita kõrgkooli lõpetajale idee lõputöö teemaks ning saa oma valdkonnast põhjalik uuring,” on Tuduuringu pakkumine ettevõtetele. Et idee välja käia, on vaja välja panna stipendium, mis tuleb välja maksta kahe nädala jooksul pärast kokkulepitud nimega töö edukat kaitsmist kõrgkoolis.

Idee endavajadusest

Platvorm on asutajate teatel ajendatud isiklikust vajadusest – üks platvormi algataja Erik Ehasoo oli korduvalt silmitsi olukorraga, kus mõni teema vajas natuke põhjalikumat uurimist, kuid kui asi on alguse saanud pelgast isiklikust huvist, siis pole mõistlik selle tarvis tellida uuringut mõnelt agentuurilt.

Samuti on tudengitel raske leida motivatsiooni teha lõputööd, mis on liiga teoreetiline ning mis pärast esitamist ülikooli arhiividesse kaob. “Kui ma oma lõputööd tegin, tahtsin, et see oleks väga praktiline. Otsustasin korrata 7 aastat varem tehtud professionaalse agentuuri poolt tellitud turunduse valdkonna uuringut, et võimalikult täpselt võrrelda muutuseid valdkonnas, mis oli vahepealsel ajal üle elanud majandussurutise ning mida oli jäädavalt muutnud sotsiaalmeedia,” rääkis ta.

Ehasoo lisas, et täpselt sama uuringu eest maksti varem kümneid tuhandeid kroone, mille tema tegi bakalaureuse lõputöö raames.

Ideid platvormil on

Pakkumisi platvormil juba on – näiteks võib 280 eurot saada inimene, kes kirjutab kas bakalaureuse-, magistri- või doktoritöö inimene, kes uurib kaasaegseid pulmakombeid ja -mänge Euroopas.

Enamik lõputööga seonduvaid stipendiumipakkumisi on siiski märksa väiksemad – näiteks inimest, eks tahab uurida logo mõju ettevõtte edukusele või õppurit, kes tahab ette võtta Saaremaa silla mõju Muhu saarele, ootab ees 50 eurot.

Tundub aga, et ettevõtjad otsivad Tuduuringu kaudu muudki, kui vaid lõputöid – näiteks on üks firma valmis välja käima 300 eurot selle eest, kui magistri- või doktoritudeng analüüsib küberturvalisuse tervist nende firmas, teine aga 500 eurot, kui uuritakse digitaalse transformatsiooni võimalikkust nende ettevõttes.

Kõikide Tuduuringu ideedega saab tutvuda siin.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.