Uudis

Eestis on juba peaaegu 50 000 töötut

Töötukassa nimel levibFoto: Shutterstock

Registreeritud töötute arv kasvas kuu alguses mõnevõrra kiiremini kui paaril viimasel nädalal, samas jäi kasv eriolukorra esimeste nädalatega võrreldes väiksemaks.

50 000 piir jäi siiski veel ületamata – eilse seisuga oli töötuna arvel 49 741 inimest. See tähendab, et töötuse määr on 7,7%. Registreeritud töötute arv on nädalaga kasvanud 2% võrra.

Üle kolmandiku töö kaotanutest koondati

Möödunud nädalal registreeriti 2052 uut töötut. Kuivõrd töösuhteid lõpetatakse enam kalendrikuu lõppedes, siis reeglina kuu alguseti töötuna registreerimise aktiivsus ka suureneb, teatas töötukassa.

Sõnum Rahageeniuse peatoetajalt

Pensioni investeerimiskonto

Sinu tuleviku võimalus.

Finantsteenust pakub Luminor Bank AS. Enne lepingu sõlmimist tutvu tingimustega ja vajadusel konsulteeri asjatundjatega.

Eelmisel nädalal lisandunud uutest registreeritud töötutest 39% olid oma viimaselt töökohalt koondatud.

Registreeritud töötuse määr oli pühapäevase seisuga kõrgeim Ida-Virumaal 13,1% ja madalaim Hiiumaal 4,7%. Alates eriolukorra väljakuulutamisest on registreeritud töötus kasvanud kõigis maakondades.

Eelmisel nädalal esitas kollektiivse koondamisteate 15 asutust, kelle poolt esialgselt esitatud informatsiooni alusel kavandatakse koondada 554 töötajat. Ülekaalukalt andsid tooni majutusasutused, suur osa teadetest tuli ühe grupi erinevatest hotellidest.

Töötasu hüvitist on makstud üle saja miljoni

Töötasu hüvitist on 11.05.2020 hommikuse seisuga määratud hüvitist 12 978 asutuse 104 931 töötajale. Neist 85 622 inimest on saanud hüvitist ühe kuu eest ning 19 309 inimest on saanud hüvitist kahe kuu eest, see on ka maksimaalne periood, mida tööandja saab taotleda.

Määratud hüvitiste kogukulu on 114 208 697 eurot.

Ettevõtete nimekiri, kelle taotlused on rahuldatud, on leitav töötukassa lehelt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.