Uudis

Eestis saab nüüd Google Pays maksta, aga kõik pangad seda ei toeta

Eestis saab nüüd mitme makseteenuse puhul oma Mastercardi Google Paysse panna.Foto: Shutterstock

Mastercard laiendas Google Pay teenuse kasutamisvõimalust Eesti kaardiomanikele, ehkki näiteks SEB seda veel ei toeta. Mitmes pangas saab maksta ka VISA kaartidega.

Mastercard pakub Google Play koostöös erinevate maksekaartide väljastajate ja finantstehnoloogia ettevõtetega. Eesti turul toetavad seda Curve, LHV Pank, Monese, N26, Revolut ja Swedbank.

Näiteks SEB kaarte aga Google Pays veel aktiveerida ei saa – vastuseks tuleb teade, et pank ei toeta teenust.

Paljudes pankades saab Google Payd aktiveerida ka VISA kaartidega, näiteks Revolutis.

Nende teenusepakkujate puhul, kes teenust toetavad, saavad Androidi kasutajad Mastercadi teatel Google Pay seadistamiseks teenusepakkuja mobiilirakenduses vajutada nupule “Lisa Google Paysse”, et oma Mastercard Google Paysse lisada.

Kui kaart on Google Paysse lisatud, saavad kasutajad oma telefoniga viibates maksta kõikjal, kus aktsepteeritakse viipemakseid, näiteks kaupluses või ühistranspordis.

Selleks pole vaja avada Google Payd ega mobiilipanga rakendust, samuti pole vaja internetiühendust. Saab ka ületada eelnevalt määratud kontaktivabade tehingute piirmäära, enne makse sooritamist oma telefon lukust avada.

Pärast pandeemia algust on viipemaksed teinud jõulise hüppe ja Euroopas moodustavad kontaktivabad tehingud kõigist füüsilistest maksetest ligi 80 protsenti, nentis Mastercard.

Lisaks Eestile on Mastercard Google Payga nüüd kättesaadav ka Austrias, Bulgaarias, Kreekas, Ungaris, Lätis, Leedus, Hollandis, Portugalis ja Rumeenias.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.