Uudis

Eestis saab nüüd võtta miljonise kaitsega reisikindlustust, et reisil mitte hätta jääda

Ravikulud võivad reisil ootamatult suureks minna.Foto: Shutterstock

Salva Kindlustus tõi turule miljoni euro suuruse kaitsega tervisekindlustuse, firma teatel peaks see aitama ka kõige raskemate juhtumite puhul ning ka suurte ravikuludega riikides nagu USA.

“Meditsiiniabi kindlustuskaitse on reisikindlustuse toote kõige olulisem komponent ja selle puhul ei tohi tekkida olukorda, kus kindlustussummast võib haiguse või õnnetuse korral puudu tulla,” rääkis Salva Kindlustuse kindlustusdirektor Urmas Kivirüüt.

Ta nentis, et kindlustuse praktikas on olnud selliseid juhtumeid, kus kliendi poolt valitud kindlustussumma ei olnud piisav ning ravi tuli seetõttu paraku lõpetada.

Kivirüüt selgitas, et reisikindlustus koosneb kolmest peamisest osast – meditsiiniabi kindlustus, reisitõrke kindlustus ja pagasikindlustus. Nendest viimase kahe puudumise korral suudab inimene oma eluga edasi minna, kuigi kannatab materiaalset kahju.

“Meditsiiniabi on aga hädavajalik ning neid juhtumeid ning abile kuluvaid summasid ei saa kuidagi ette ennustada. Raviarvete suurus sõltub paljudest asjaoludest; diagnoosist, riigist, kus juhtum toimub, kindlustatu tervislikust seisundist ja nii edasi,” rääkis Salva kindlustusdirektor.

Põhja-Ameerikas võib ravi väga kalliks minna

Asjaolu, millega Kivirüüdi soovitusel võiks ette arvestada on see, et kui on planeeritud reis Põhja-Ameerikasse, siis tuleks kindlasti võtta kõrgema summaga kindlustuskaitse, sest USA-s ja Kanadas on ravikulud erakordselt kõrged ka väiksemate hädade puhul. “Oluline on lisada, et USA-s sõltub ka ravi kvaliteet kindlustuse olemasolust,” rääkis ta.

Salval on olnud näiteks juhtum, kus kindlustatu viibimine USA-s intensiivravi osakonnas kolm päeva läks maksma 35 000 dollarit. Sellele lisandusid siis veel ka kogu ülejäänud ravikulud.

Teiste kindlustusseltside poolt maailmas on teada ka juhtumid, kus ravikulud on ulatunud üle 600 000 euro. “Meil õnneks veel nii hullult läinud ei ole, seni on Salva Kindlustuse poolt hüvitatud suurimad ravikulud küündinud üle 100 000 euro. Näiteks juhtumi puhul, mis oli seotud insuldist põhjustatud ajuoperatsiooniga Austraalias, samuti tõi suuri kulusid ajutraumaga raske õnnetus Aasias,” ütles ta.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.