Uudis

Eestiski tegutsev lihatööstus HKScan hakkab Hesburgerile taimset kunstliha tootma

HKScan on seni tootnud liha ja lihatooteid ning see jääb ka edaspidi firma äri keskmesse.Foto: ANDRES HAABU/POSTIMEES/Scanpix

Soome lihatööstus HKScan, millele kuulub näiteks Eesti Rakvere lihatööstus, hakkab arendama ja tootma taimseid valgutooteid, mis võivad jõuda ka Eesti turule.

Firma lepingupartneriks on Hes-Pro Oy, millele kuulub Hesburgeri toidukett. Kahe firma teatel on muutused tarbijakäitumises tõstnud nõudlust taimsete valgutoodete järgi ning mõlemad ettevõtted tahavad turu kasvuga kaasa minna.

“Vastutustundlikult toodetud liha ja lihatooted jäävad HKScani äri keskmesse, ent laiema tulevase kasvu baasi tagamiseks tahame aktiivselt kaasas käia uute tarbijatrendidega,” ütles lihatööstuse tegevjuht Tero Hemmilä. Ta kiitis ka Hes-Pro senist tööd taimsete lihatoodete arendamisel.

Kõigepealt tuleb Soome

Nii toobki HKScan taimsed lihatooted turule 2020. aasta esimeses pooles, esialgu toitlustusäris, ent paiskab need hiljem ka jaemüüki.

Tooted arendab välja Hes-Pro, mis hakkab neid ka Soomes Kaarinas asuvas uues tootmisüksuses valmistama. Hiljem uuritakse võimalusi tootmise laiendamiseks ka HKScani tehastesse.

Uued taimsed valgutooted paisatakse turule esmalt Soomes, ent HKScan uurib ka võimalusi müüa tooteid enda teistel Läänemere piirkonna koduturgudel – see tähendab, et tulevikus võivad kaubad jõuda ka Eesti turule.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.