Uudis

Eestisse jõuavad uudsed ostukärud, kuhu on skänner ja kaal juba sisse ehitatud

Nutikas ostukärus on nii kaal kui skänner.Foto: Strongpoint

Kaubatehnoloogia firma StrongPoint hakkab Eestis pakkuma nutikat ostukäru. Ettevõte pakub seda siinsetele poekettidele; kas ja kes lahenduse kasutusele võtab, pole veel teada.

Toodete skaneerimiseks vajalik tehnoloogia on ehitatud käru sisse ning lisaks on kärul tahvelarvutile sarnanev ekraan, kust on näha valitud tooteid. Ekraani kaudu saab vajadusel teenindaja appi kutsuda.

“Ostleja saab poodi minnes võtta käru, panna enda ostukotid sinna sisse teha kärusse paigaldatud skaneerija abil kõik vajalikud ostud ning liikuda selle sama käruga auto juurde, et ostud peale laadida. Samuti jääb ostlejatele üks käsi vabaks, kuna pulti kaasas kanda pole vaja,” ütles StrongPointi Eesti haru juht Priit Peterson.

Kõige huvitavam asi käru juures on tema hinnangul maksmine. “Hetkel on ilmselt suurem osa Eesti inimestest harjunud lahendusega, kus peale toodete valimist tuleb minna kassasse. Kas siis skaneerimiseks ja maksmiseks või ainult maksmiseks, kui kasutatud on skaneerimispulti,” rääkis ta.

Uus käru toetab aga lahendust, kus ostleja saab endale teha poega seotud konto, kus peal on raha. Nii saab poes tooted välja valida, need kärru panna ja seejärel lihtsalt poest minema jalutada ja raha võetakse kontolt automaatselt maha. “Soovi korral võib muidugi kasutada lahendust, kus maksmine toimub siiski kassas,” märkis Peterson.

Petersoni sõnul on jaekauplejate juba toote vastu huvi üles näidanud, kuid on veel vara rääkida konkreetsetest lepetest mõne kindla poega.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.